Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Coraz bliżej końca prac nad żłobkiem w Kolonii Kołłataja

Autor admin
Data utworzenia: 25 listopad 2021, 11:38 Wszystkich komentarzy: 0


Coraz bliżej końca prac nad żłobkiem w Kolonii Kołłataja

Budynek gminnego żłobka "Arka Maluszka" w Kolonii Kołłątaja już stoi. Trwają prace wykończeniowe oraz w otoczeniu budynku.

To jedna z najbardziej oczekiwanych przez rodziców z gminy Chojnów inwestycji. To właśnie oni zwrócili się do władz samorządowych z prośbą o zrealizowanie żłobka. Plany szybko udało się wcielić w życie i dzięki rządowym dotacjom rozpoczęła się realizacja "Arki Maluszka". Na początku marca została podpisana umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą, którym została firma „Complex-Bud” s.c. z siedzibą w Lubinie.

Nowo budowany żłobek zapewni 50 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3. Zlokalizowany będzie w Kolonii Kołłątaja. Wybór miejsca nie jest przypadkowy - celem było bowiem zlokalizowanie placówki w centralnej części gminy Chojnów. Budynek zostanie wyposażony i dostosowany do wymagań placówki zgodnie z ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3. Przy budynku zostanie zagospodarowany i wyposażony plac zabaw dla dzieci. Placówka będzie dostosowana dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Nowy wolnostojący budynek pomieści 2 oddziały – każdy przeznaczony dla 25 dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Każdy oddział będzie się składał z dwóch sal: zajęć i wypoczynku. Budynek zostanie również wyposażony w wózkarnię, szatnię, pomieszczenia wc dla dzieci i personelu.

Inwestycja jest realizowana w ramach „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2020” współfinansowanego z Funduszu Pracy. Na budowę placówki gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 1.650.000,00. zł, a łączny koszt zadania wyniesie 3.169.987,87 zł.

Nazwa "Arka Maluszka" to efekt konkursu zorganizowanego przez Urząd Gminy. Jej pomysłodawcą jest Aleksander Gawron z Krzywej. Jak tłumaczył Grzegorz Styrkowiec, Zastępca Wójta Gminy Chojnów, nazwa "Arka Maluszka" sugeruje bezpieczne schronienie, azyl, w którym dzieci czują się dobrze i przytulnie, mają najlepszą poza rodzinnym domem opiekę.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.