Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spotkanie z twórczością Norwida i innych polskich romantyków

Autor admin
Data utworzenia: 24 listopad 2021, 14:23 Wszystkich komentarzy: 0


Spotkanie z twórczością Norwida i innych polskich romantyków

W Domu Schrama odbył się zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną koncert Kuby Michalskiego. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Kuba Michalski do Chojnowa zawitał już po raz trzeci. Artystę mogliśmy wcześniej usłyszeć m.in. podczas koncertu "Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia" czy w recitalu poświęconym twórczości Leonarda Cohena. Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Cohena i Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” oraz pięć albumów solowych.

Na dzisiejszy koncert składały się kompozycje stworzone do wierszy wielkich polskich poetów romantycznych, przede wszystkim Norwida, Mickiewicza, Słowackiego, a także inspirujących się romantyzmem Staffa i Leśmiana.

Nawiązanie do Norwida nie jest przypadkowe. - Dzisiejszym koncertem chcemy włączyć się w obchody roku Cypriana Kamila Norwida - zaznacza Barbara Landzberg, dyrektor chojnowskiej biblioteki. W tym roku mija bowiem 200 rocznica urodzin tego poety, artysty, malarza i rzeźbiarza. - Norwid był poetą dosyć nietypowym - stwierdził Kuba Michalski - Mówi się o nim poeta-filozof. Rzeczywiście, mówiąc bardzo prosto, jego wiersze są nie tylko piękne ale i zazwyczaj bardzo mądre - są to też często wiersze bardzo poważne - dodał.

To nie jedyne wydarzenie organizowane w naszym mieście z okazji roku Cypriana Kamila Norwida. W Powiatowym Zespole Szkół - którego uczniowie również uczestniczyli w dzisiejszym koncercie - odbędzie się konkurs wiedzy o życiu i twórczości tego wybitnego poety. Do udziału w nim zgłosiło się aż 60 osób.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.