Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Powiatowy Zespół Szkół murem za mundurem

Autor admin
Data utworzenia: 23 listopad 2021, 18:11 Wszystkich komentarzy: 0


Powiatowy Zespół Szkół murem za mundurem

Powiatowy Zespół Szkół włączył się do ogólnopolskiej akcji "Murem za polskim mundurem", będącej wyrazem wdzięczności dla służb mundurowych broniących granicy. Na facebookowym profilu szkoły opublikowane zostało zdjęcie osób biorących udział w wydarzeniu.

Jak tłumaczy dyrektor Mariusz Kowalczyk, akcja ta wpisuje się w organizowany w listopadzie przez Powiatowy Zespół Szkół Tydzień Patriotyzmu - coroczny cykl wydarzeń będących dla społeczności szkoły i mieszkańców ziemi chojnowskiej okazją do zastanowienia się nad istotą patriotyzmu a także doskonałą lekcją historii.

Spontaniczna akcja #MuremZaPolskimMundurem, wyrażająca solidarność i wdzięczność dla naszych służb mundurowych broniących polskiej granicy, z każdym tygodniem nabiera rozpędu. Rozpoczęli ją internauci - szybko włączyła się w nią cała Polska, w tym mieszkańcy Chojnowa. Słowa wsparcia docierają do służb na granicy. - Każdy gest motywuje nas mocniej i mocniej do działania. A dobre słowo ma największą moc napędową - czytamy w komunikacie Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Również na zachodzie Polski, młode osoby, mieszkańcy Chojnowa włączają się w akcję solidarności ze służbami. Jesteśmy wdzięczni za obronę naszej polskiej granicy - zaznacza Grzegorz Gapski - członek zarządu powiatu legnickiego i jeden z inicjatorów akcji w naszym mieście.


Pomimo, iż główna część Tygodnia Patriotyzmu już za nami, wciąż w planach jest kilka wydarzeń pobocznych. Jutro uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół wezmą udział w koncercie Kuby Michalskiego, który o godzinie 12:00 rozpocznie się w Domu Schrama. Artysta zaprezentuje kompozycje do wierszy wielkich polskich poetów romantycznych, przede wszystkim Cypriana Kamila Norwida - któremu dedykowany jest rok 2021 - Mickiewicza, Słowackiego, a także inspirujących się romantyzmem Staffa i Leśmiana.

Postać Cypriana Kamila Norwida upamiętni również konkurs wiedzy o życiu i twórczości tego wybitnego poety, który odbędzie się 30 listopada. - Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 60 osób - dodaje dyrektor Mariusz Kowalczyk. Spore zainteresowanie wymusiło na organizatorach zrobienie eliminacji na dwóch szkolnych aulach. Oprócz konkursu wiedzy zaplanowano także konkurs literacki oraz plastyczny "Kształtem miłości piękno jest".Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.