Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Czekający na przesyłkę na celowniku internetowych oszustów

Autor admin
Data utworzenia: 23 listopad 2021, 16:01 Wszystkich komentarzy: 0


Czekający na przesyłkę na celowniku internetowych oszustów

Lokalna policja prowadzi postępowania dotyczące oszustw po przez wysyłanie nieznanym osobom wygenerowanych kodów dostępu do kont bankowych. Przestępcy wysyłają link aktywacyjny celem wygenerowania kodu dostępu do przesyłki, a następnie proszą o wpisanie numeru karty bankomatowej i daty jej ważności, po czym pobierają z konta dostępne środki finansowe.

Policjanci po raz kolejny apelują aby pod żadnym pozorem nie przekazywać żadnych numerów kont bankowych i kart bankomatowych, co pozwoli uniknąć utraty zgromadzonych oszczędności.

- Przestępcy uciekają się do coraz to nowszych  metod oszustw. Kiedy przekonują się, że ich działania są skuteczne i mogą czerpać korzyści z tego procederu, nie ustępują i oszukują kolejne osoby. W ostatnim czasie bardzo popularną metodą przestępców stało się wysyłanie linków mających na celu wygenerowanie kodu dostępu do przesyłki - tłumaczy asp. Anna Grześków z legnickiej policji - Osoby, które czekają na zamówienie łatwo wpadają w pułapkę i  przekazują numery kart bankomatowych,  co w rezultacie kończy się utratą zgromadzonych na koncie środków pieniężnych. Innym sposobem oszustów jest wysyłanie wiadomości sms z prośbą o przelanie drobnej kwoty pieniędzy w celu realizacji zamówienia. Tutaj również czujność zostaje uśpiona i ofiara przestępstwa dochodzi do wniosku, że faktycznie mogła się pomylić, a przecież kwota nie jest zniewalająca i wynosi zaledwie kilka groszy. Również w tym przypadku dochodzi do kradzieży oszczędności podczas zatwierdzenia operacji wykonania takiego przelewu.

Przestępcy uciekają się do coraz to nowszych sposobów pozyskiwania pieniędzy z kont bankowych. Nie dokonujmy pochopnie transakcji mogących narazić nas na stratę pieniędzy. Każde zainstalowanie aplikacji na żądanie to próba oszustwa, a w rezultacie pozbawienie środków finansowych zgromadzonych na koncie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.