Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Azbest znika z gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 23 listopad 2021, 14:17 Wszystkich komentarzy: 0


Azbest znika z gminy Chojnów

Zakończył się program utylizacji azbestu w gminie Chojnów. Od lipca do połowy października zebrano 43,537 Mg szkodliwego materiału.

W akcji, której celem było usunięcie niebezpiecznych budulców zawierających azbest, udział wziąć mogli mieszkańcy, którzy do 18 czerwca złożyli wniosek o wsparcie. Mieszkańcy mogli liczyć na sfinansowanie bezpośrednio prac związanych z usunięciem, transportem i utylizacją zgłoszonych we wniosku wyrobów azbestowych.

- Azbest został odebrany z 26 posesji znajdujących się w miejscowościach: Biała, Gołaczów, Biskupin, Niedźwiedzice, Krzywa, Stary Łom, Rokitki, Okmiany, Groble, Zamienice, Gołocin i Kolonia Kołłątaja. Łącznie koszty usunięcia azbestu wyniosły 23 462,96 zł. Gmina Chojnów otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 100, 78 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania - informuje Urząd Gminy Chojnów.

Prace były realizowane przez specjalistyczną firmę, wyłonioną przez Urząd Gminy.

Podobne działania na terenie gminy Chojnów realizowane są systematycznie każdego roku. - Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest przyczynia się przede wszystkim do minimalizacji negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych obecnością azbestu na terytorium kraju oraz likwidacji szkodliwego oddziaływania azbestu na środowisko - czytamy w komunikacie.

fot. Gmina Chojnów [Facebook]


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.