Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Łukasz Niemczyk wicemistrzem Polski. Zacięta walka na gali finałowej

Autor admin
Data utworzenia: 19 listopad 2021, 21:47 Wszystkich komentarzy: 0


Łukasz Niemczyk wicemistrzem Polski. Zacięta walka na gali finałowej

Za nami finałowe starcie w kategorii 71 kg na Mistrzostwach Polski seniorów w boksie. Łukasz Niemczyk opuści Wałbrzych ze srebrnym medalem.

Rywalem reprezentanta klubu Champion Chojnów był Daniel Piotrowski ze Skorpiona Szczecin.

Walka przez komentatorów TVP Sport określona została jako starcie dwóch różnych koncepcji bokserskich. Ciekawe otwarcie w pierwszej rundzie przebiegło raczej pod dyktando Piotrowskiego. W drugiej fazie - zwłaszcza na początku - obserwować mogliśmy powrót Niemczyka do gry. "Rywalizacja rewolwerowców", małe zwroty akcji i spore emocje towarzyszyły nam do końca. Zdaniem komentatorów, była to jedna z bardziej wyrównanych walk na dzisiejszej gali.

Podobnych odczuć nie mieli jednak sędziowie, którzy jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu tytułu Mistrza Polski Danielowi Piotrowskiemu.

Startujący w kategorii 71 kg Łukasz Niemczyk drogę do strefy medalowej utorował sobie pewnie pokonując w fazie eliminacyjnej Jarosława Gałązkę (5:0) i Pawła Michalika (5:0) oraz wygrywając z ćwierćfinale z byłym mistrzem Polski Łukaszem Zygułą (3:2). Zawodnik z Chojnowa doskonale zaprezentował się w półfinale, gdzie pewnie pokonał Dominika Kidę, byłego Mistrza Polski, typowanego jako jednego z faworytów do złota.

fot. TVP Sport


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.