Query error chojnow.pl - Żółta Febra z chojnowskimi gitarzystami wydaje nowy album. Promujący singiel już w sieci
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Żółta Febra z chojnowskimi gitarzystami wydaje nowy album. Promujący singiel już w sieci

Author: admin
Creation date: 19 November 2021, 12:09 All comments: 0


Żółta Febra z chojnowskimi gitarzystami wydaje nowy album. Promujący singiel już w sieci

Istniejący już od 12 lat złotoryjski kwintet Żółta Febra wypuszcza właśnie swoją pierwszą, a tak naprawdę... drugą płytę. „Elegancki Autsajder", bo taki tytuł nosi album, od dzisiaj promuje klip do tytułowego numeru.

Żółta Febra pojawiła się na dolnośląskiej scenie muzycznej w 2009 roku. Zespół wielokrotnie zmieniał skład, ale jego DNA od samego początku tworzą wokalista i autor tekstów – Maciej Grzyb oraz perkusista Michał Hallada. Aktualnie infekcja Żółtej Febry toczy jeszcze Macieja Chrabąszcza (gitara, chórki), Marcela Wylęgłego (gitara, chórki) oraz Dawida Łukaszczuka-Ramskiego (bas). W 2013 roku światło dzienne ujrzało pierwsze, półoficjalne wydawnictwo grupy pod tytułem „Wszyscy jesteśmy podejrzani". Drugie dziecko – Elegancki Autsajder przychodzi na świat po wielu perypetiach i praktycznie dwóch latach pracy. Ostatnia prosta zlokalizowana była w INsect Studio Record w Pielgrzymce.

Niezależnie od pracy w studio Żółta Febra regularnie gra koncerty, na których zresztą prezentuje się znakomicie. Bardzo często supportuje Farben Lehre, grała tez u boku Sexbomby, Analogs, Big Cyca, TSA, Lady Pank, Zenka Kupatasy czy na prestiżowym festiwalu Punky Reggae Live.

„Eleganckiego" znaleźć można między innymi na platformach YouTube, Spotify, Tidal i innych popularnych platformach cyfrowych. Energetyczne dźwięki i nieszablonowe teksty przywołujące skojarzenia z Pidżamą Porno czy Happysad powinny rozbudzić apetyty muzycznych łakomczuchów na cały album. Jego przedsprzedaż już trwa na stronie internetowej zespołu www.zoltafebra.pl, a oficjalna premiera płyty zaplanowana jest na 17 grudnia podczas koncertu w Bolesławcu. Na wydanej własnym sumptem płycie znajduje się jedenaście utworów, do jednego z nich – „Pokolenie X" jeszcze w 2020 roku także nagrano teledysk.Na ich koncertach  niemal wszyscy „tracą głowę", a jak głosi lokalna legenda całkiem niedawno pewien notabl zgubił nawet zęby ;). Za tym całym zamieszaniem stoi złotoryjski kwintet Żółta Febra. Istniejący już od 12 lat band wypuszcza właśnie swoją pierwszą, a tak naprawdę... drugą płytę. „Elegancki Autsajder", bo taki tytuł nosi album, który od piątku, 19 listopada promuje klip do tytułowego numeru!

Żółta Febra / materiały prasowe


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.