Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Trwają kontrole pieców i sposobów spalania w chojnowskich gospodarstwach

Autor admin
Data utworzenia: 18 listopad 2021, 14:13 Wszystkich komentarzy: 6


Trwają kontrole pieców i sposobów spalania w chojnowskich gospodarstwach

Komisja pracowników Urzędu Miejskiego wspólnie z funkcjonariuszami policji rozpoczęła kontrole pieców i sposobu spalania w lokalnych gospodarstwach. Na chwilę obecną nie stwierdzono poważnych naruszeń przepisów.

- Urząd Miejski rozpoczął kontrole pieców i sposobu spalania w chojnowskich gospodarstwach. Komisja składająca się z pracowników UM w Chojnowie i funkcjonariusza policji, podczas pierwszej w tym sezonie grzewczym kontroli odwiedziła 5 lokalizacji, w których nie stwierdzono poważnych naruszeń przepisów. Interwencje kończyły się zatem udzieleniem wskazówek i porad, jak i czym należy palić w domowych piecach. W jednym tylko przypadku pouczono właścicieli posesji o zakazie spalania odpadów roślinnych - gałęzi, liści, resztek bio - informuje chojnowski ratusz.

Jak zaznacza Urząd Miejski, kominy domów znajdują się na niedużej wysokości, co uniemożliwia wyniesienie zanieczyszczeń na odpowiednią odległość i rozproszenie ich przez wiatr. Skutkiem tego jest wzrost zanieczyszczeń w powietrzu w naszym otoczeniu. - Spalanie w domowych piecach śmieci powoduje osadzanie tzw. sadzy mokrej w przewodach kominowych, którą bardzo trudno usunąć, a jej nadmiar może spowodować zapalenie się przewodu kominowego bądź nawet pożar domu. To mocne argumenty, by zadbać o zdrowie swoich i najbliższych. Dodatkowym niech będzie informacja, że za spalanie odpadów zgodnie z art. 191 ustawy z 14 grudnia 2013 r. o odpadach grozi kara aresztu lub grzywny.

Kontrolujący przypominają także, że mimo, iż jeszcze dozwolone, to nie korzystne dla naszego środowiska jest palenie węglem, często bardzo niskiej jakości.


Komentarze

Dla czego nikt nie kontroluje w godzinach wieczornych co się spala w piecach?
zgłoś komentarz
Jakiś numer telefonu??? Chętnie wskaże kilka kominów w mojej okolicy, gdzie wieczorami i nocą wydobywają się dymy różnego koloru..
zgłoś komentarz
Witam,
Standardowe działanie UM. Udajemy że coś robimy aby w statystykach się zgadzało. Jeśli naprawdę chcecie sprawdzać czym palą w mieście i co wydobywa się z komina to proponuję wynająć profesjonalną firmę która dysponuje dronem z odpowiednim czujnikiem który jest wstanie podlecieć pod komin i dokonać pomiaru. I odrazu proponuję skontrolować domki przy dużym parku i całą ulicę Legnicką oraz królowej Jadwigi. W godzinach wieczornych. Może już czas zrobić coś profesjonalnie a nie tylko bić piane.
zgłoś komentarz
A388, a kto będzie łaził po nocach i kontrolował sposób ogrzewania? Pracownicy UM śpią! Odwiedzili 5 lokalizacji w dzień, śmiech na sali. Warto przyjrzeć się budynkom przy Kilińskiego, Skłodowskiej-Curie, Akacjowej i Lipowej.
zgłoś komentarz
Gmina mogłaby się po wioskach wieczorem przejechać :] też jest wesoło
zgłoś komentarz
A może by tak szacowna komisja UM udała się do śmierdzącej na kilometry Garbarni?! Tam nawet w dzień widać kłęby żółtego dymu! Taki piec jak tam jest zainstalowany to kopci jak 50 zwykłych kopciuchów!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.