Query error chojnow.pl - Mistrzostwa Polski w boksie. Łukasz Niemczyk z medalem i szansą na złoto
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Mistrzostwa Polski w boksie. Łukasz Niemczyk z medalem i szansą na złoto

Autor admin
Data utworzenia: 18 listopad 2021, 10:37 Wszystkich komentarzy: 0


Mistrzostwa Polski w boksie. Łukasz Niemczyk z medalem i szansą na złoto

Wałbrzych. Trwają bokserskie Mistrzostwa Polski seniorów; jednym z pretendentów do złota jest Łukasz Niemczyk, który dziś zawalczy o udział w finale.

Startujący w kategorii 71 kg Łukasz Niemczyk drogę do strefy medalowej utorował sobie pewnie pokonując w fazie eliminacyjnej Jarosława Gałązkę (5:0) i Pawła Michalika (5:0), reprezentujących województwo mazowieckie oraz wygrywając z ćwierćfinale z byłym mistrzem Polski Łukaszem Zygułą z Pomorza (3:2).

Rywalem Łukasza Niemczyka w drodze o finał będzie Dominik Kida z Podkarpacia. - Jesteśmy tu tylko i wyłącznie po złoto - półśrodki nas nie interesują - zaznacza trener Arkadiusz Lewandowski.

Na starcie Mistrzostw Polski zobaczyć mogliśmy też Mateusza Niemczyka (80 kg), który w fazie eliminacyjnej po bardzo zaciętej walce przegrał jednym punktem Krystianem Burjańskim. Podopieczny trenera Arkadiusza Lewandowskiego zaprezentował się jednak na ringu z doskonałej strony a na wynik końcowy wpływ miało ostrzeżenie od sędziów spowodowane trzykrotnym wypadnięciem szczęki w trzeciej rundzie.

Organizowane w wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój mistrzostwa zgromadziły 350 zawodników z całej Polski. Gala Finałowa zawodów odbędzie się w piątek 19 listopada i będzie transmitowana na antenie TVP Sport.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.