Query error chojnow.pl - 6 581 mieszkańców Chojnowa w pełni zaszczepionych. Przychodnia zachęca niezdecydowanych
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

6 581 mieszkańców Chojnowa w pełni zaszczepionych. Przychodnia zachęca niezdecydowanych

Author: admin
Creation date: 17 November 2021, 13:40 All comments: 0


6 581 mieszkańców Chojnowa w pełni zaszczepionych. Przychodnia zachęca niezdecydowanych

"Daj sobie i innym szanse na lepsze jutro" - takim hasłem chojnowska Przychodnia Rejonowa zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. W chwili obecnej liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców Chojnowa wynosi 6 581.

Pod względem liczby osób w pełni zaszczepionych, miasto Chojnów zajmuje trzecie miejsce w powiecie legnickim. Łącznie z możliwości pełnego zaszczepienia skorzystało 49,7 proc. mieszkańców naszego miasta. Znacznie mniejszym zainteresowaniem szczepienia cieszą się w gminie wiejskiej, gdzie z możliwości tej skorzystało 42,4 proc. mieszkańców, co stawia gminę na ostatnim miejscu w powiecie.

Chojnowska Przychodnia Rejonowa zachęca mieszkańców do korzystania z możliwości szczepień. - Przychodnia Rejonowa w Chojnowie zaprasza wszystkich chętnych na szczepienie przeciw COVID-19. Daj sobie i innym szanse na lepsze jutro – ZASZCZEP SIĘ! Szczegółowe informacje w Rejestracji Ogólnej lub pod numerem tel: - (76) 818 85 14 - 531-543-017 - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Miejski.

Oprócz punktu szczepień w Przychodni Rejonowej, działa także Punkt Szczepień Powszechnych w hali sportowej przy ulicy Matejki. Na terenie gminy wiejskiej Chojnów szczepienia wykonywane są w Punktach Szczepień Populacyjnych w Gminnym Zespole Zakładów Opieki Podstawowej w Rokitkach i Krzywej.

Póki co, nie ma konkretnych planów wprowadzenia w Polsce kolejnego lockdownu. W wielu europejskich krajach ograniczeniami obejmowani się przede wszystkim osoby niezaszczepione - ostatnio tego typu regulacje wprowadziła Austria, co spotkało się ze sporym niezadowoleniem sporej części obywateli, którzy zarzucają władzom federalnym segregację ludzi.

W rozmowie z PAP Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że nie ma planów wprowadzenia lockdownu w takiej formie, jaką znamy z poprzednich fal pandemii. Wszelkie dalsze kroki są zależne od stanu obłożenia szpitali. Jak podaje portal lca.pl, w województwie dolnośląskim jest 1296 łóżek dla pacjentów COVID-19, z czego zajętych jest 900. Z 102 dostępnych w województwie respiratorów 73 są zajęte

W ciągu minionej doby potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim. Wykonano 104 testy. Na kwarantannie przebywa natomiast 466 osób.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.