Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wydawniczy debiut młodych artystów i wsparcie dla Hani z krainy zamienickich Danieli

Autor admin
Data utworzenia: 16 listopad 2021, 16:36 Wszystkich komentarzy: 0


Wydawniczy debiut młodych artystów i wsparcie dla Hani z krainy zamienickich Danieli

W Osadzie Danieli w Zamienicach odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Tematem konkursu były rysunki, które znajdą się książeczce "Hania w Krainie Danieli", z której dochody wspomogą leczenie czteroletniej Hani cierpiącej na poważną wadę genetyczną.

Mała, adresowana do dzieci książeczka została zilustrowana przez młodych artystów z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy. W książeczce znajduje szesnaście rymowanek o zwierzętach autorstwa Artura Guzickiego - legnickiego dziennikarza i pisarza specjalizującego się w tematyce historycznej oraz autora bajek dla dzieci, których bohaterami są legnicki Julek i Miś Wojtek, żołnierz korpusu dowodzonego przez generała Andersa.

Bohaterką najnowszego wydawnictwa jest mała Hania, żyjąca w otoczeniu danieli, przyjaźniąca się z owcami i wieloma innym zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć w Osadzie Danieli w Zamienicach – w gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez rodziców i dziadków małej Hani - informuje portal lca.pl.

Ilustracje zawarte w książce to efekt konkursu zorganizowanego z legnickim MCK. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w Zamienicach.

fot. WO(lca.pl)


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.