Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

UM wciąż poszukuje wykonawcy przebudowy przejścia na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Reymonta

Autor admin
Data utworzenia: 15 listopad 2021, 15:59 Wszystkich komentarzy: 1


UM wciąż poszukuje wykonawcy przebudowy przejścia na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Reymonta

Burmistrz Miasta Chojnowa po raz kolejny zaprosił do złożenia oferty w postępowaniu dotyczącym przebudowy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Reymonta. Celem jest zmiana organizacji ruchu w sąsiedztwie szkoły i poprawa bezpieczeństwa.

Nowe przejście z azylem będzie wyniesione. Całość uzupełni nowe oznakowanie pionowe oraz oznakowanie poziome segregacyjne, mające na celu usprawnienie ruchu pojazdów i ułatwienie korzystania z drogi, a także zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Przebudowie przejścia towarzyszyć będzie zmiana organizacji ruchu. Na odcinku ulicy Dąbrowskiego od skrzyżowania z ulicą Małachowskiego w stronę szkoły zaplanowano możliwość parkowania jednostronnego oraz wprowadzenie elementu związanego z odgięciem toru jazdy w celu fizycznego wymuszenia zmniejszenia prędkości.

Na realizację inwestycji miasto Chojnów otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 roku. Rządowe wsparcie obejmuje inwestycje: wymuszające przestrzeganie ograniczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych (np. montaż progów zwalniających czy zmiana geometrii pasa), poprawiające widoczność pieszego (np. poprzez doświetlanie przejść dla pieszych wraz ze strefą oczekiwania) oraz skracające drogę, jaką muszą pokonać piesi (np. poprzez zawężanie jezdni w miejscu przejścia dla pieszych bądź stosowanie azylów). Kwota dofinansowania wynosi 49 773,60 zł.

Termin składania ofert mija 19 listopada. Termin realizacji zamówienia określony został na 15 maja.


Komentarze

Od lat malowane są zakazy parkowania na Kolejowej i wszyscy to olewają począwszy od kierowców skończywszy na policjantach.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.