Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Obchody Święta Niepodległości. Oklaski dla funkcjonariuszy służących na granicy [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 11 listopad 2021, 14:44 Wszystkich komentarzy: 5


Obchody Święta Niepodległości. Oklaski dla funkcjonariuszy służących na granicy [ZDJĘCIA]

11 listopada po raz kolejny mieszkańcy Chojnowa zebrali się pod obeliskiem, by wspólnie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w chojnowskim kościele farnym. O godzinie 13:15 uczestnicy obchodów przeszli pod obelisk na ulicy Chmielnej.

Historię związaną z odzyskaniem niepodległość oraz budowaniem wolnej Polski przypomniał w swoim przemówieniu burmistrz Jan Serkies, który zaznaczył, że kolejna rocznica odzyskania niepodległości jest powodem do refleksji

- Jednoczymy się w duchu patriotyzmu dając bezcenne świadectwo pamięci naszej historii, narodowej tożsamości i dumy z bycia Polakami - zaznacza burmistrz - 11 listopada przypomina nam o postawach godnych najwyższego uznania, honoru i czci. Służby weteranów, kombatantów wojennych, sybiraków, przypominają nam stale o wielkiej odwadze i niezłomności - dodaje.

Burmistrz zwrócił również uwagę na lokalny aspekt świętowania. - Naszą małą ojczyznę, ziemię chojnowską, budujemy wspólnie. Dlatego świętują dzieci w żłobku, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, Powiatowy Zespół Szkół, który zainicjował w naszym mieście Tydzień Patriotyzmu; świętują też mieszkańcy. Dbając o lokalny patriotyzm, uczymy historii kolejne pokolenia - tłumaczy włodarz miasta.

W uroczystości zorganizowanej pod obeliskiem pamięci żołnierzom poległym w walce o niepodległość i pomordowanym w obozach i łagrach oraz zesłanym na Sybir, udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów - miasta, gminy wiejskiej Chojnów oraz powiatu legnickiego. Na miejscu pojawili się także kombatanci, przedstawiciele lokalnych placówek, szkół, instytucji i organizacji. Największymi oklaskami powitani zostali najmłodsi uczestnicy - dzieci z chojnowskiego Żłobka "Słoneczko".

Chojnowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości były również okazją do zwrócenia uwagi na sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Komendant Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej Czesław Dul zaapelował o okazanie wsparcia wszystkim funkcjonariuszom służącym na pograniczu - Straży Graniczej, Żołnierzom, Wojskom Obrony Terytorialej czy Policji.

- Wiemy, że nasi żołnierze tam na wschodzie w tej chwili bronią naszej wolności. Jeszcze to nie jest krwawy bój ale nikt nie wie co będzie za chwilę - zaznaczył komendant chojnowskich strzelców.

Zgromadzeni pod obeliskiem nagrodzili funkcjonariuszy oklaskami.
Komentarze

Smutne to świętowanie, a powinno być świętem wesołym. Nic dla dzieci, nic dla młodzieży. Dziadersy i szkoły, zagnane siłą poczty sztandarowe. Chojnów niszczeje i wyludnia się. Młodzież ucieka i nie powraca.Pracy nie ma, propozycji edukacyjnej nie ma, atrakcji dla mieszkańców nie ma. Msze i pseudo chór nie są atrakcją. Smutne to.
zgłoś komentarz
zgadzam się całkowicie
zgłoś komentarz
tak i znów to beznadziejne ,,ględzenie ,,bezniku ,, i,,babci,,do tych ludzi nic pozytywnego nie dociera,tylko jest,, niedobrze ,strasznie ,tragicznie,,jak tak negatywnie nastawieni ludzie,mogą funkcjonować?szok
zgłoś komentarz
Troll już w akcji:). Gdyby napisać, że gxxxwno śmierdzi, to trolik Sławomir napisze, że się czepiam, bo jemu pachnie. Taki to bezrozumny typ. Hańba Ci!
zgłoś komentarz
,,bezniku,,ale u ciebie słownictwo,co się tak denerwujesz? dotknąłem twojego słabego punktu?ogarnij się trochę,może zażyj jakieś środki uspokajające,ale najlepiej jak porozmawiasz z mądrymi ludzmi,chociaż z tym będzie pewnie kłopot ,bo w twoim otoczeniu ,pewnie takich ludzi nie ma
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.