Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Szpital w Legnicy wstrzymuje odwiedziny

Author: admin
Creation date: 10 November 2021, 17:59 All comments: 0


Szpital w Legnicy wstrzymuje odwiedziny

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny od 12 listopada wstrzymuje do odwołania odwiedziny pacjentów - poinformował portal lca.pl - Decyzja spowodowana jest z bezpieczeństwem chorych w obecnej sytuacji pandemicznej.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna i dlatego od piątku ograniczamy odwiedziny w szpitalu. Prosimy o zrozumienie. Aktualnie w szpitalu przebywa 550 pacjentów. Wystarczy, że do każdego z nich przyszłaby jedna osoba i liczba się podwaja, a każda dodatkowa osoba stanowi w tej chwili poważne zagrożenie, utrudnia to także zachowanie zasad epidemiologicznych. Wstrzymujemy odwiedziny nie dlatego, że nie chcemy na nie pozwalać. Jako dyrektor szpitala muszę dbać przede wszystkim o zdrowie pacjentów przebywających w oddziałach z różnymi schorzeniami, ich odporność jest słaba, więc covid jest im niepotrzebny. Muszę także dbać o bezpieczeństwo personelu, bo ktoś musi leczyć, dlatego proszę o zrozumienie – informuje cytowana przez portal lca.pl Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Odwiedziny będą możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach - konieczna będzie zgoda dyrekcji a także ordynatora oddziału. Taka sytuacja może potrwać nawet około dwóch miesięcy, do momentu kiedy kolejna fala pandemii nie zacznie się spłaszczać.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.