Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Szpital w Legnicy wstrzymuje odwiedziny

Autor admin
Data utworzenia: 10 listopad 2021, 17:59 Wszystkich komentarzy: 0


Szpital w Legnicy wstrzymuje odwiedziny

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny od 12 listopada wstrzymuje do odwołania odwiedziny pacjentów - poinformował portal lca.pl - Decyzja spowodowana jest z bezpieczeństwem chorych w obecnej sytuacji pandemicznej.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna i dlatego od piątku ograniczamy odwiedziny w szpitalu. Prosimy o zrozumienie. Aktualnie w szpitalu przebywa 550 pacjentów. Wystarczy, że do każdego z nich przyszłaby jedna osoba i liczba się podwaja, a każda dodatkowa osoba stanowi w tej chwili poważne zagrożenie, utrudnia to także zachowanie zasad epidemiologicznych. Wstrzymujemy odwiedziny nie dlatego, że nie chcemy na nie pozwalać. Jako dyrektor szpitala muszę dbać przede wszystkim o zdrowie pacjentów przebywających w oddziałach z różnymi schorzeniami, ich odporność jest słaba, więc covid jest im niepotrzebny. Muszę także dbać o bezpieczeństwo personelu, bo ktoś musi leczyć, dlatego proszę o zrozumienie – informuje cytowana przez portal lca.pl Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Odwiedziny będą możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach - konieczna będzie zgoda dyrekcji a także ordynatora oddziału. Taka sytuacja może potrwać nawet około dwóch miesięcy, do momentu kiedy kolejna fala pandemii nie zacznie się spłaszczać.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.