Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ognisko Patriotyzmu w parku przy ulicy Poźniaków [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 10 listopad 2021, 05:52 Wszystkich komentarzy: 0


Ognisko Patriotyzmu w parku przy ulicy Poźniaków [ZDJĘCIA]

W parku przy ulicy Anny i Juliusza Poźniaków zorganizowane zostało dziesiąte Ognisko Patriotyzmu. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami, Powiatowy Zespół Szkół powrócił do celebrowania Narodowego Święta Niepodległości. Jednym z głównych punktów Tygodnia Patriotyzmu jest ognisko organizowane w sąsiedztwie chojnowskiego liceum. Wydarzenie od lat gromadzi uczniów, pracowników PZS oraz mieszkańców Chojnowa i okolic, chcących wspólnie przy pieśniach patriotycznych obchodzić kolejną rocznicę naszej suwerenności.

- To, że dzisiaj możemy być tutaj razem, to dla nas wielkie wydarzenie i wielkie wzruszenie - zaznacza Mariusz Kowalczyk, dyrektor PZS - Jestem przekonany, że ta wspólna lekcja, w której uczestniczymy to najlepsza lekcja dla nas wszystkich a przede wszystkim dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

Jubileuszowa edycja Ogniska Patriotyzmu było okazją do spojrzenia wstecz i przypomnienia sobie poprzednich spotkań. Pierwsze ognisko zorganizowane zostało w 2011 roku na placu przy ulicy Wojska Polskiego. Koordynatorem tego wydarzenia był ówczesny katecheta ks. Dominik Słowiński. Cykliczne spotkania organizowane przez Powiatowy Zespół Szkół na stałe wpisały się w lokalne obchody Święta Niepodległości.

Tegoroczne wydarzenie swoją obecnością zaszczycili m.in. senator Dorota Czudowska, etatowy członek Zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński a także przedstawiciele lokalnych instytucji i placówek. Gościem specjalnym wydarzenia była Krystyna Sobierajska - jedna z osób kierujących ruchem Solidarności w naszym regionie w latach 80-tych.

Ognisko Patriotyzmu to od lat także ważny dzień dla klasy pożarniczo-ratowniczej, której uczniowie dziś złożyli uroczyste ślubowanie oraz dołączyli w szeregi młodzieżowej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości ślubowania udział wzięli: Ryszard Kawka - dowódca chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Paweł Dąbrowa - zastępca dowódcy, Piotr Dąbrowa - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitkach oraz Ryszard Dąbrowa - członek Zarządu Głównego Związku OSP RP.

Uczniowie klasy pożarniczo-ratowniczej przyrzekli sumiennie przygotowywać się do zawodu strażaka, a także w przyszłości reprezentować straż z odwagą i honorem oraz być obrońcami życia i mienia ludzkiego.


O oprawę muzyczną zadbali Dariusz Matys oraz Tomasz Susmęd. Pieśni patriotyczne wykonywane były przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół

Krystyna Sobierajska nie po raz pierwszy gościła na Tygodniu Patriotyzmu. W 2016 orku wraz ze Stanisławem Obertańcem przypomniała uczniom Powiatowego Zespołu Szkół historię lokalnych struktur Solidarności...

Zobacz więcej w artykule: Pan został zrzucony na spadochronie, przez Amerykanów i Pan chce tu robić kontrrewolucję...

Przed gośćmi zaprezentowała się także grupa teatralna "Zaświaty", prowadzona przez Karolinę Rosocką. Spektakl przybliżał historię poświecenia i odwagi Ireny Sendlerowej oraz kobiet, niosących pomoc innym w czasie wojnyKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.