Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

W PZS trwa Tydzień Patriotyzmu. Dziś ognisko w parku przy ulicy Poźniaków

Autor admin
Data utworzenia: 09 listopad 2021, 14:49 Wszystkich komentarzy: 0


W PZS trwa Tydzień Patriotyzmu. Dziś ognisko w parku przy ulicy Poźniaków

9 listopada w parku szkolnym przy ulicy Poźniaków odbędzie się Ognisko Patriotyzmu. To jeden z głównych punktów Tygodnia Patriotyzmu, organizowanego w tym roku pod hasłem "Semper Fidelis - Zawsze wierny".

Dziesiąty Tydzień Patriotyzmu zainaugurowany został wczoraj - Uczniowie szkół średnich wysłuchali utworów, których głównym motywem jest ojczyzna, a ich autorzy zostali uznani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej za patronów roku 2021 - informuje na swoim profilu facebookowym Powiatowy Zespół Szkół - Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również szkoły podstawowe na terenie miasta Chojnowa. O tej samej porze nasi uczniowie odwiedzili dzieci w przedszkolach. Młodzież ze szkoły przy ulicy Wojska Polskiego odwiedziła Przedszkole Nr 1 w Chojnowie, LO – Żłobek przy ul. Sikorskiego, natomiast uczniowie ze szkoły przy ul. Witosa Ochronkę Sióstr Służebniczek. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci wysłuchały piosenki Jerzego Kobylińskiego o młodym patriocie, wspólnie uczyły się wiersza ” Katechizm polskiego dziecka”, a na zakończenie zaśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu Polski. Na pamiątkę wspólnego świętowania, otrzymały naklejki z Tygodnia Patriotyzmu.

Patronami roku 2021 są Cyprian Kamil Norwid oraz Tadeusz Różewicz.

Jednym z głównych punktów Tygodnia Patriotyzmu jest ognisko organizowane w parku przy ulicy Poźniaków, które w tym roku odbędzie się 9 listopada. Początek o godzinie 17:00.

Wydarzeniu towarzyszy ślubowanie uczniów klasy pożarniczo-ratowniczej.

W środę uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół wezmą udział w akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Hymn odśpiewany zostanie o symbolicznej godzinie 11:11.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.