Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Author: admin
Creation date: 09 November 2021, 12:26 All comments: 0


Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Dwa prawa jazdy zatrzymane za prowadzenie w stanie nietrzeźwości - to efekt akcji "Trzeźwy Poranek" realizowanej przez lokalną drogówkę. Działania ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

- Pomimo wielu przeprowadzonych akcji i działań w dalszym ciągu policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają do auta po kilku głębszych. Złudne poczucie dobrej kondycji fizycznej i brak wyobraźni sprawiają, że alkohol staje się jednym z głównych czynników powodujących zdarzenia na drodze. Tym razem dwóch kierowców utraciło prawo jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości - relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Podczas działań policjanci nie tylko eliminują nietrzeźwych kierujących ale również sprawdzają, czy respektowane są przepisy ruchu drogowego w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Pod lupę biorą również stan techniczny pojazdów, za który odpowiadają kierowcy. W wyniku takich kontroli policjanci zatrzymali aż cztery dowody rejestracyjne.

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.