Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Coraz chłodniejsze noce śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych

Autor admin
Data utworzenia: 14 październik 2021, 15:32 Wszystkich komentarzy: 0


Coraz chłodniejsze noce śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych

Coraz chłodniejsze noce i pojawiające się przymrozki to śmiertelne zagrożenie dla osób, które nie mają na co dzień schronienia. Lokalna policja zachęca do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni - dzięki temu możemy uratować komuś życie.

- Policjanci w codziennej służbie reagują na każdą informację związana z ujawnieniem miejsca przebywania osób bezdomnych, które niejednokrotnie wymagają specjalistycznej pomocy medycznej. Bez wahania podejmują działania mające na celu zapewnienie niezbędnej pomocy i zapewniają bezpieczne schronienie w granicach posiadanych kompetencji - tłumaczy asp. Anna Grześków z legnickiej policji - Pamiętajmy, że każda osoba leżąca na przystanku autobusowym, na dworcu, przy sklepie, czy w parku może potrzebować pomocy ale nie potrafi o nią poprosić. Często nie ma możliwości nawiązania kontaktu np. z powodu upojenia alkoholowego.

Policjanci zwracają również uwagę na osoby, które próbują znaleźć miejsce dla siebie na strychach, klatkach schodowych, czy piwnicach. - Policjanci cyklicznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą zastać osoby potrzebujące ofiarując im doraźną i niezbędną pomoc. Wielokrotnie interweniują w miejscach trudnodostępnych takich jak rurociągi ciepłownicze, czy grożące zawaleniem budynki. Jeśli to konieczne przekazują osoby, których życie i zdrowie jest zagrożone personelowi medycznemu w celu udzielenia specjalistycznego wsparcia. Dzielnicowi są w stałym kontakcie z instytucjami pomocowymi, które odpowiedzialne są za zapewnienie odpowiedniej opieki skazanym na bezdomność mieszkańcom miasta i powiatu.

Informację o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać, dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na całodobowy bezpłatny numer: 0 800 100 022. W sytuacjach zagrożenia należy dzwonić po pomoc na numer alarmowy 112.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.