Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wieczór z Marcinem Dańcem. Obchody Dnia Nauczyciela w Witkowie [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 12 October 2021, 19:59 All comments: 0


Wieczór z Marcinem Dańcem. Obchody Dnia Nauczyciela w Witkowie [ZDJĘCIA]

Dyrektorzy gminnych szkół podstawowych oraz nauczyciele świętowali w Witkowie Dzień Edukacji Narodowej. Wydarzenie uświetnione zostało występem Marcina Dańca. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Organizatorom święta przyświecała myśl Elizy Orzeszkowej, zdaniem której miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu. Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego - upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Od wielu lat w organizację święta włączają się lokalne samorządy, które chcą w ten sposób podziękować nauczycielom oraz pracownikom szkół za ich pracę.

Podkreślenia wiodącej roli nauczycieli w jakości edukacji dokonał Grzegorz Styrkowiec - Zastępca Wójta Gminy Chojnów, który podziękował pracownikom lokalnej oświaty oraz nagrodził symbolicznymi wiązankami kwiatów dyrektorów oraz nauczycieli. - Zdaję sobie sprawę z tego, że zawód nauczyciela wymaga ogromnej wiedzy, ale wymaga również sposobu przekazania tej wiedzy - zaznaczył - Wymaga cierpliwości, radzenia sobie z różnymi nieprzewidywalnymi sytuacjami jak choćby z nauczaniem zdalnym. Wymaga poświęcenia swojego czasu wolnego czy weekendów i za to bardzo serdecznie w imieniu Wójta Gminy Chojnów jak i swoim dziękuję.

Gmina Chojnów co roku przeznacza spore środki na funkcjonowanie lokalnych szkół podstawowych. W tym roku pulę tą zwiększy dofinansowanie na termomodernizację placówek edukacyjnych ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020. Gmina Chojnów otrzyma 1 351 746,25 zł na poprawę efektywności energetycznej budynków oświatowych położonych na terenie gminy - za pieniądze te wykonane zostaną remonty Szkoły Podstawowej w Okmianach oraz Punktu Przedszkolnego w Krzywej.

Niespodzianką dla pracowników oświaty był występ Marcina Dańca, znanego satyryka i stand-upera.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.