Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Ograniczenia na A4 do 15 listopada

Autor admin
Data utworzenia: 11 październik 2021, 16:39 Wszystkich komentarzy: 0


Ograniczenia na A4 do 15 listopada

Zeszłotygodniowy potężny pożar ciężarówki na autostradzie A4 pozostawił spore zniszczenia. Uprzątnięta jezdnia została udostępniona dla ruchu, jednak przez najbliższy miesiąc będą obowiązywać tam ograniczenia prędkości.

Do zdarzenia doszło na 94 kilometrze autostrady A4, na jezdni w kierunku Zgorzelca.

- Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych, z których jeden z nich przewoził środek do ochrony obuwia w postaci puszek napełnianych pod ciśnieniem. W wyniku zderzenia doszło do zapalenia się ładunku. Pożar bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały pojazd. Płomień był tak duży, że był widoczny ze znacznej odległości. Druga z ciężarówek (cysterna przewożąca sorbent wapienny) na skutek wypadku przewróciła się na bok - relacjonuje lokalna straż pożarna.

Z uwagi na uszkodzenia infrastruktury drogowej, 8 października wprowadzono tymczasowe ograniczenia prędkości do 80 km/h i ostrzeżenie o nierównej nawierzchni. Jak podaje GDDKiA, obowiązuje ono na 300-metrowym odcinku jezdni A4 w kierunku Zgorzelca (pomiędzy węzłami Legnica Wschód i Legnickie Pole). - Planujemy, że zmiany w organizacji ruchu potrwają do 15 listopada br., czyli do czasu wykonania naprawy przywracającej parametry użytkowe jezdni - czytamy w komunikacie.

fot. GDDKiA


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.