Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Zamienice: Nowe lipy drobnolistne w sąsiedztwie boiska

Autor admin
Data utworzenia: 11 październik 2021, 12:01 Wszystkich komentarzy: 1


Zamienice: Nowe lipy drobnolistne w sąsiedztwie boiska

Urząd Gminy szczyci się kolejną akcją ekologiczną, w ramach której zasadzono w pobliżu zamienickiego boiska i placu zabaw lipy drobnolistne. W przyszłości mają one m.in. stanowić pożywienie dla owadów zapylających - co jest nawiązaniem do projektu realizowanego na terenie gminy.

- W przyszłości będą nie tylko zacieniać miejsce zabaw dla dzieci, ale też będą stanowić pożywienie dla owadów zapylających - informuje Urząd Gminy - Nasadzenia są częścią projektu "Na ratunek pszczołom" z programu Działaj lokalnie i ekologicznie, realizowanego przez nieformalną grupę "Sympatyków przyrody" we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Chojnowie z/s w Krzywej, Szkołą Podstawową w Niedźwiedzicach oraz Urzędem Gminy Chojnów.

Inicjatorzy realizują projekt pn. „Na ratunek pszczołom” poświęcony działaniom wspierającym ochronę i zwiększanie populacji owadów miododajnych.

To nie pierwsza akcja sadzenia drzew na terenie gminy Chojnów w ostatnim czasie. Pod koniec września w ramach realizacji projektu "Działaj lokalnie i ekologicznie" zorganizowane zostały nasadzenia drzew miododajnych przy nowej drodze Goliszów-Michów.

Zobacz również: Goliszów: Nowa droga i drzewa


fot. Gmina Chojnów [Facebook]

Komentarze

Rzeczywiście jest czym się szczycić, może gmina zajęła by się sprawami naprawę ważnymi. Dramat....
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.