Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Jeszcze kilka godzin utrudnień na A4

Autor admin
Data utworzenia: 08 październik 2021, 10:07 Wszystkich komentarzy: 0


Jeszcze kilka godzin utrudnień na A4

Na podlegnickim odcinku autostrady A4 od wielu godzin pracują służby porządkowe. W nocy doszło tam do wypadku i potężnego pożaru łatwopalnego ładunku. Pomimo, że do zdarzenia doszło w sąsiedztwie Legnickiego Pola, utrudnienia odczują także mieszkańcy Chojnowa jadący z Wrocławia w kierunku naszego miasta.

- Wczoraj, kilka minut po godz. 20:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na 93,600 km autostrady A4 pomiędzy Legnickim Polem, a Legnicą. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy odpowiednio zabezpieczyli miejsce zdarzenia - relacjonuje asp. Anna Grześków - Jak ustalili policjanci 36-letni kierujący cysterną, jadąc w kierunku Zgorzelca nie zdołał uniknąć zderzenia ze stojącym na prawym pasie kierowcą pojazdu ciężarowego, który miał awarię. W wyniku uderzenia cysterna przewróciła się na bok blokując oba pasy, a łatwopalny ładunek  przewożony przez kierowcę Iveco uległ zapaleniu. Na szczęście żadna z osób nie ucierpiała w tym zdarzeniu.

Ruch na jezdni w kierunku Wrocławia udało się upłynnić jeszcze w nocy. Na miejscu dale pracują służby porządkowe, a droga w kierunku granicy jest całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze proszą, aby kierowcy uzbroili się w cierpliwość, ponieważ usunięcie znajdującej się na jezdni i cysterny wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i dużej ostrożności, dlatego też utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Objazd w kierunku Chojnowa poprowadzony został przez Jawor oraz drogą S3.


Wyświetl większą mapę


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.