Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Oszust z powiatu legnickiego zatrzymany. Bez skrupułów wyłudził 89 tysięcy

Autor admin
Data utworzenia: 05 październik 2021, 10:41 Wszystkich komentarzy: 0


Oszust z powiatu legnickiego zatrzymany. Bez skrupułów wyłudził 89 tysięcy

Lubińscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który przez kilka tygodni oszukiwał 22-latkę z Lubina, bez skrupułów wykorzystując jej stan zdrowia. Mężczyzna łącznie wyłudził 89 tysięcy złotych.

Jedna z mieszkanek Lubina poznała na portalu randkowym mężczyznę. Znajomość trwała kilka tygodni.

- Młoda kobieta uwierzyła w dobre intencje wybranka. Mężczyzna mając dostęp do haseł bankowych pokrzywdzonej, używając jej telefonu komórkowego, systematycznie przelewał na swoje konto gotówkę. Łącznie 23–latek wyłudził 89 tysięcy złotych, stanowiących oszczędności młodej kobiety oraz zaciągnięty przez niego kredyt na dane pokrzywdzonej. Ponadto, podejrzany przywłaszczył należący do lubinianki głośnik o wartości 2 tysięcy złotych, a także kupił dla siebie telefon o wartości około 3 tysięcy złotych, oczywiście za pieniądze 22–latki - tłumaczy asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji - Kiedy kobieta zorientowała się, że z jej konta znikają oszczędności, mężczyzna przekonywał ją, że pieniądze te zainwestował i że na pewno zostaną one pomnożone. Jednak z konta gotówka znikała, a 23–latek nie kwapił się, aby zwrócić pieniądze należące do pokrzywdzonej. Lubinianka postanowiła poprosić o pomoc policjantów.

Lubińscy funkcjonariusze szybko namierzyli podejrzanego. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut oszustwa.

Prokurator Rejonowy w Lubinie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem opuszczenia kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych. Śledczym udało się już odzyskać 35 tysięcy złotych, które trafiły na konto pokrzywdzonej kobiety. Trwają czynności zmierzające do odzyskania całości skradzionego mienia. Jak ustalili policjanci, mężczyzna część pieniędzy przeznaczył na alkohol i imprezy.

fot. KPP Lubin


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.