Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kolejne przypadki oszustw. Na celowniku m.in. osoby czekające na przesyłkę

Autor admin
Data utworzenia: 01 październik 2021, 11:26 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejne przypadki oszustw. Na celowniku m.in. osoby czekające na przesyłkę

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą postępowania dotyczące oszustw poprzez wysyłanie nieznanym osobom wygenerowanych kodów dostępu do kont bankowych. Przestępcy wysyłają link aktywacyjny celem wygenerowania kodu dostępu do przesyłki, a następnie proszą o wpisanie numeru karty bankomatowej i daty jej ważności, po czym pobierają z konta dostępne środki finansowe.

Policjanci po raz kolejny apelują, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać żadnych numerów kont bankowych i kart bankomatowych, co pozwoli uniknąć utraty zgromadzonych oszczędności.

- W ostatnim czasie bardzo popularną metodą przestępców stało się wysyłanie linków mających na celu wygenerowanie kodu dostępu do przesyłki. Osoby, które czekają na zamówienie łatwo wpadają w pułapkę i przekazują numery kart bankomatowych, co w rezultacie kończy się utratą zgromadzonych na koncie środków pieniężnych - tłumaczy asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Innym sposobem oszustów jest wysyłanie wiadomości sms z prośbą o przelanie drobnej kwoty pieniędzy w celu realizacji zamówienia. Tutaj również czujność zostaje uśpiona i ofiara przestępstwa dochodzi do wniosku, że faktycznie mogła się pomylić, a przecież kwota nie jest zniewalająca i wynosi zaledwie kilka groszy. Również w tym przypadku dochodzi do kradzieży oszczędności podczas zatwierdzenia operacji wykonania takiego przelewu.

Pod żadnym pozorem nie należy logować się na otrzymywane linki do stron internetowych i nie przekazywać numerów kart, czy haseł dostępu. Weryfikujmy wszystkie przekazywane nam informację, nie bądźmy łatwowierni i stanowczo reagujmy na każdą próbę oszustwa.

fot. KMP LegnicaKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.