Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Możliwe grzywny za niedopełnienie obowiązku oznakowania posesji

Autor admin
Data utworzenia: 30 wrzesień 2021, 18:40 Wszystkich komentarzy: 0


Możliwe grzywny za niedopełnienie obowiązku oznakowania posesji

Funkcjonariusze policji po raz kolejny apelują o dopełnienie obowiązku oznaczenia posesji. Jest to ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa - zdarzają się bowiem sytuacje, że policjanci, ratownicy medyczni, lub strażacy szukają posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku umieszczenia na niej numeru.

Jak czytamy w policyjnym apelu, prawidłowe oznakowanie nieruchomości ma bardzo duże znaczenie w codziennej pracy wielu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratowanie życia ludzkiego. Brak tabliczki z numerem porządkowym budynku może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na przyjazd odpowiednich służb. Często zdarza się, że policjanci, ratownicy medyczni lub strażacy szukają właściwego adresu przez kilka minut, tracąc przy tym bezcenny czas, który może uratować czyjeś życie.

- Niedopełnienie obowiązku oznakowania obiektu stanowi wykroczenie z art. 64 kodeksu wykroczeń i zagrożone jest karą grzywny do 250 zł. Pamiętaj, że właściwe oznaczenie numerem porządkowym posesji ma istotny wpływ na bezpieczeństwo Twoje jak i Twoich najbliższych - tłumaczy podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Tabliczka z numerem porządkowym powinna znajdować się w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.