Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Linia kolejowa 316. Trwają przygotowania do inwestycji

Autor admin
Data utworzenia: 18 wrzesień 2021, 17:54 Wszystkich komentarzy: 1


Linia kolejowa 316. Trwają przygotowania do inwestycji

Rozpoczęły się przygotowania do oczekiwanej od kilku miesięcy przebudowy linii kolejowej nr 316 na odcinku z Chojnowa do Rokitek. Trwa wycinka drzew i zarośli na terenie przyszłej inwestycji.

Linia Chojnów-Rokitki ma niecałe osiem kilometrów; jest to fragment linii kolejowej nr 316, łączącej Złotoryję z Rokitkami. Przejęty przez województwo odcinek otwarty został 1 grudnia 1906 roku. Pociągi poruszały się tutaj do 2005 roku, kiedy to zdecydowano o wstrzymaniu ruchu towarowego. W chwili obecnej trasa jest nieprzejezdna. Niecałe osiem kilometrów torów między Chojnowem i Rokitkami może w przyszłości dla naszego miasta oznaczać dodatkowe połączenia m.in. z Żarami, Żaganiem, Zieloną Górą a także zwiększenie liczby połączeń z Wrocławiem.

Chętnych do realizacji zadania było aż 16 firm, ocenie natomiast podlegało sześć ofert. W lipcu Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła wykonawcę rewitalizacji - jako najkorzystniejsza oferta wybrana została propozycje firmy Kopareczka ze Żmigrodu, która na realizację zadania ma 7 miesięcy.

Prędkość maksymalna dla pociągów pasażerskich na wyremontowanej linii ma wynieść 80 km/h (3 klasa techniczna toru). Do zadań wykonawcy podczas procesu projektowania należeć będzie analiza układu komunikacyjnego dróg, jako całości funkcjonalnie połączonej z przejazdami kolejowo-drogowymi. W ramach inwestycji zrealizowany zostanie nowy peron przystanku w Białej.

Kilka dni temu na miejscu przyszłej inwestycji rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe. Ich efekty zobaczyć możemy m.in. w sąsiedztwie przyszłych przejazdów kolejowych - na ulicy Kraszewskiego oraz w Białej. Komentarze

super,dobra decyzja
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.