Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Policjanci i kierowcy apelują o noszenie kamizelek odblaskowych po zmroku

Autor admin
Data utworzenia: 15 wrzesień 2021, 11:10 Wszystkich komentarzy: 0


Policjanci i kierowcy apelują o noszenie kamizelek odblaskowych po zmroku

Wraz ze zbliżającą się jesienią, coraz szybciej zapada zmrok. Tym samym coraz bardziej zauważalny jest problem pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy nie stosują żadnych elementów odblaskowych, ryzykując tym samym własne życie.

O noszenie kamizelek odblaskowych po raz kolejny zaapelowała lokalna policja, która przypomina o  wypadku, do którego doszło przedwczoraj w Pątnowie Legnickim. 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego na prostym odcinku drogi wtargnął bezpośrednio przed jadącego Citroena w wyniku czego doszło do potrącenia. Mężczyzna został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy w stanie zagrażającym życiu. Wszystkie czynności na miejscu zostały wykonane przy udziale biegłego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna poruszał się bez elementów odblaskowych.

- Apelujemy do wszystkich osób poruszających się pieszo poza obszarem zabudowanym lub w miejscach nieoświetlonych, aby bezwzględnie korzystali z kamizelek lub innych elementów odblaskowych, które powinny być umieszczone na odzieży wierzchniej. Ważne, aby były zauważalne w polu działania świateł samochodowych tak, aby kierujący nadjeżdżający z obu kierunków mogli widzieć oświetloną sylwetkę pieszego. Dobrze zatem, aby odblaski zakładać jak najniżej - tłumaczy asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Innym poważnym problemem, o którym mówi się znacznie mniej, jest kompletny brak wiedzy wśród wielu pieszych na temat poruszania się po poboczu. Zgodnie z przepisami piesi idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi. To podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.