Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

50 kontroli - 30 mandatów karnych

Autor admin
Data utworzenia: 10 wrzesień 2021, 12:15 Wszystkich komentarzy: 1


50 kontroli - 30 mandatów karnych

Policja podsumowała efekty środowej akcji "Truck&Bus" realizowanej na drogach powiatu legnickiego. W sumie dokonano ponad 50 kontroli z czego nałożono ponad 30 mandatów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych oraz dwa prawa jazdy.

Działania prewencyjne ukierunkowane były w szczególności na ujawnianie nieprawidłowości występujących w drogowym transporcie osób i rzeczy.

- Mundurowi już od wczesnych godzin porannych przeprowadzali kontrole busów i pojazdów ciężarowych. Sprawdzono zarówno stan trzeźwości kierujących jak i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego szczególnie w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa. Policjanci ujawnili liczne nieprawidłowości co do stanu technicznego kontrolowanych pojazdów, w wyniku czego zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych oraz dwa prawa jazdy. W sumie dokonano ponad 50 kontroli z czego nałożono ponad 30 mandatów karnych - informuje asp. Anna Grześków.

Niesprawny pojazd powoduje zagrożenie nie tylko dla nich samych ale i innych uczestników ruchu drogowego, co również jest jedną z przyczyn wypadków. 


Komentarze

A kiedy zajmiecie się piratami na DK94? Legnica - Chojnów czy droga z Okmian do Chojnowa to po 16 jeden wielki dramat
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.