Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Burmistrzowskie nagrody dla najzdolniejszych uczniów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 29 sierpień 2021, 19:51 Wszystkich komentarzy: 0


Burmistrzowskie nagrody dla najzdolniejszych uczniów [ZDJĘCIA]

W sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się tegoroczna gala nagrodzenia najzdolniejszych chojnowskich uczniów, w których ręce powędrowały nagrody Burmistrza Miasta Chojnowa. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Wstępne plany zakładały organizację uroczystości w "amfiteatrze" w Parku Śródmiejskim. Ze względu jednak na opady deszczu, organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu się do Domu Kultury.

W gali oprócz laureatów, udział wzięli także opiekunowie, członkowie rodziny oraz nauczyciele i dyrektorzy chojnowskich szkół.

- To Wy jesteście solą tej ziemi - zwrócił się do laureatów burmistrz Jan Serkies - To Wy, za kilka, kilkanaście lat będziecie decydować o losach naszej Ojczyzny. To Wy będziecie wytaczać kierunki rozwoju, będziecie zakładać własne firmy, będziecie w różnych zawodach, będziecie zarządzać naszym miastem - dodał, gratulując uczniom za osiągnięcia dydaktyczne oraz rezultaty osiągnięte na konkursach i zawodach sportowych.

Słowa gratulacji skierowane zostały także do osób, które wspierały uczniów w drodze po dobre wyniki.

Uchwalone przez Radę Miejską nagrody Burmistrza Miasta to jeden z elementów polityki naszego samorządu, który ma celu promocję edukacji na lokalnym szczeblu. - Samorząd naszego miasta przywiązuje bardzo dużą wagę do rozwoju chojnowskiej oświaty - dodaje burmistrz - Gros środków z budżetu miasta kierowanych jest do placówek oświatowych a na wyniki nie trzeba czekać - mamy bardzo zdolną i ambitną młodzież o czym świadczą wyniki egzaminów klas ósmych, które są powyżej średniej krajowej. To świadczy, że poziom chojnowskiej oświaty jest na bardzo wysokim poziomie.

Gala została uświetniona występem Czesława Mozila, z którym najzdolniejsi uczniowie mogli wykonać wspólne zdjęcie.

Zobacz również: Czesław Mozil w Domu Kultury [ZDJĘCIA]Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.