Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Muzyka organowa i niemy film. Takiego koncertu w chojnowskiej farze jeszcze nie było

Autor admin
Data utworzenia: 27 sierpień 2021, 15:56 Wszystkich komentarzy: 2


Muzyka organowa i niemy film. Takiego koncertu w chojnowskiej farze jeszcze nie było

Przed nami kolejna odsłona tegorocznych Letnich Koncertów Organowych. W najbliższą sobotę chojnowski kościół farny gościć będzie dr Michała Kocota z Zielonej Góry, a sam koncert opierać będzie się na improwizacji organowej.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu zaplanowano pięć koncertów. Wydarzenie zainaugurował 11 lipca koncert prof. Juliana Gembalskiego. 15 sierpnia mieliśmy natomiast okazję usłyszeć występ Tadeusza Barylskiego na organach oraz Karola Lipińskiego-Brańki na skrzypcach. W międzyczasie w bazylice w Legnickim Polu zorganizowany został koncert Tomasza Głuchowskiego.

- 28 sierpnia o godz. 19:00 w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbędzie się czwarty koncert, który jest perełką i niespodzianką tegorocznego festiwalu - informuje legnickie starostwo - Opierać będzie się on na improwizacji organowej. Na ekranie zostanie wyświetlony niemy, czarno-biały film z początku lat 20 ubiegłego wieku, przy którym dr Michał Kocot z Zielonej Góry będzie bez przygotowania, na żywo improwizował i nadawał muzykę filmowi. Każdy z Państwa będzie mógł zadać dowolny utwór, do którego organista stworzy improwizacje.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Partnerami wydarzenia są: Fundacja KGHM Polska Miedź, Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu.

Zobacz również: Letnie Koncerty Organowe. Tadeusz Barylski i dr Karol Lipiński-Brańka z chojnowskiej farzeKomentarze

Witam. W tekście napisano, że koncert odbędzie się "w najbliższą niedzielę", a w kolejnym akapicie i na plakacie jest informacja o 28.08. (sobota). Kiedy zatem odbędzie się to wydarzenie?
zgłoś komentarz
Pomyłka. Już poprawione. Dziękujemy za informację
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.