Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Policyjne kontrole na dzikich kąpieliskach

Autor admin
Data utworzenia: 30 lipiec 2021, 11:19 Wszystkich komentarzy: 3


Policyjne kontrole na dzikich kąpieliskach

Przed nami kolejny upalny weekend - wysoka temperatura sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Policjanci od kilku dni kontrolują akweny na terenie powiatu legnickiego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby znajdujące się w okolicy tzw. „dzikich kąpielisk”, aby zapobiec utonięciom oraz oddziaływać prewencyjnie, by nie dochodziło do przestępstw oraz wykroczeń.

- Wysoka temperatura sprawiła, że wiele osób już wypoczywa przy zbiornikach wodnych. Dlatego legniccy policjanci nie tracą czujności i apelują o zachowanie rozwagi. Policjanci przypominają, że kąpiel w miejscach zabronionym, jest nie tylko wykroczeniem, ale niejednokrotnie przyczyną tragedii. Aby wypoczynek w okolicy akwenów nie zmienił się w nieszczęśliwy wypadek, wystarczy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek - tłumaczy podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

„Dzikie kąpieliska” mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nigdy nie pływajmy po spożyciu alkoholu. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych - może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Witam,
Ciekawe czy przeprowadzą kontrole na dawnej żwirowni. Bo tam też kapać się nie można bo to dzikie kąpielisko. Ale za przejście z drogi do wody trzeba zapłacić. Może ktoś z gminy by wyjaśnił ten fenomen dzierżawy. Bo Nobel z ekonomii wisi w powietrzu.
zgłoś komentarz
Gdzie u nas w gminie takie miejsca?
zgłoś komentarz
Witam,
W Rokitkach, co roku jest ten sam cyrk. Wejście tylko na tereny zielone. Zakaz kąpieli. Ciekawi mnie tylko jak dojdzie do utonięcia i rodzina topielca wynajmie dobrego prawnika w sprawie odszkodowania. Ciekawe kto zapłaci czy tylko dzierżawca terenu czy na spółkę z gmina.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.