Query error chojnow.pl - 4 lipca - Święto Hot-Doga
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

4 lipca - Święto Hot-Doga

Author: admin
Creation date: 04 July 2012, 12:23 All comments: 1


4 lipca - Święto Hot-Doga

Kalendarze pokazują dziś 4 lipca. A jak 4 lipca to oczywiście Święto Hot-Doga. Bo jak ktoś trafnie napisał – kto by się przejmował Dniem Niepodległości w USA.

Hot dog – rodzaj kanapki z gorącą parówką lub kiełbaską z zimnym sosem (majonez, ketchup). Danie typowo amerykańskie oraz przykład jedzenia typu fast food. [za Wikipedia]

W Polsce hot-dog nie jest jeszcze tak kultowy jak w Stanach Zjednoczonych, jednak czy jest ktoś kto chociaż raz nie zjadł bułki z parówką na stacji benzynowej?

Historia hot-doga łączy się nierozerwalnie, co zresztą jest oczywiste, z miejscem powstania parówki. Było to w roku 1487 we Frankfurcie nad Menem. Skąd więc w tym wszystkim Stany Zjednoczone? Otóż do USA przybywali imigranci z różnych państw, w tym również Niemcy. Jeden z nich otworzył budkę z dachshundem (jamnikiem) w bułce mlecznej i w ciągu pierwszego roku sprzedał 3684 takich dań.

Hot-dog spopularyzował się w 1893 roku za sprawą Wystawy Kolumba – w jej trakcie podawano setki bułek z parówką.

Jest też druga wersja. W trakcie Wystawy o Zakupie Luizjany Bawarczyk Anton Feuchtwanger, sprzedawca, pożyczał różnym osobom białe rękawiczki, by mogli trzymać rozgrzane parówki. Jednak w związku z tym, że rękawiczki nie wracały do właściciela poprosił on swojego szwagra by przygotował mu długie bułki, do którym mógłby wkładać gorące parówki.

Jak wyżej wspomnieliśmy hot-dogi najlepiej smakują na stacji paliw. Chcąc uczcić ten dzień wspólnie z firmą HANDEL TOWARAMI MASOWYMI STACJA PALIW Mieczysław, Maria Kowalczyk Sp. J. przy ul. Lubińskiej 5 w Chojnowie przygotowaliśmy dla pierwszy pięciu osób niespodziankę – każdy kto zgłosi się do nas i zrobi zakupy na tej stacji paliw (również paliwo) za kwotę przynajmniej 30 zł po podaniu swojego imienia i nazwiska przy kasie otrzyma gratis hot-doga.

Zgłoszenia przyjmowane są na naszym profilu na Facebooku w komentarzach pod tym wpisem. Pierwsze 5 osób wygrywa darmowego hot-doga (zgodnie z powyższymi regułami)!Comments

nie pojme nigdy naszych zachodnich sasiadow ze moga tak bezustanie wcinac parowki. najwieksze byleco na rynku miesnym. resztki pazurow, skor, kosci. a fe ;)
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.