Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Spis Powszechny. Osoby starsze mogą umówić wizytę w swoim domu

Author: admin
Creation date: 29 July 2021, 13:42 All comments: 0


Spis Powszechny. Osoby starsze mogą umówić wizytę w swoim domu

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Osoby starsze nie mające możliwości spisania się poza swoim miejscem zamieszkania mogą umówić wizytę w swoim domu - informuje Urząd Miejski.

Osoby zainteresowane wizytą rachmistrza mogą zadzwonić do Gminnego Biura Spisowego w Chojnowie - tel. 76-8188-505.

- Rachmistrza, który odwiedza respondenta w celu przeprowadzenia wywiadu spisowego można poprosić o wylegitymowanie się oficjalnym identyfikatorem. Każdy rachmistrz powinien mieć go przy sobie i okazać na prośbę respondentowi - czytamy w komunikacie opublikowanym przez UM.

Wywiady bezpośrednie będą prowadzone z zachowaniem procedur sanitarnych rekomendowanych przez MZ i GIS.

Uważajmy jednak na oszustów. Rachmistrz spisowy nie będzie pytał o stan majątkowy respondenta, wartość przedmiotów należących do domowników, nie będzie również wymagał okazania korespondencji urzędowej np. z ZUS czy z bankami, ani prywatnej. Rachmistrz zada tylko te pytania, które są zapisane w formularzu.

Udział w spisie jest obowiązkowy. W przypadku gdy respondent definitywnie odmawia realizacji obowiązku spisowego urzędy statystyczne w województwach przygotowują odpowiednie wnioski i składają zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia na policję.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.