Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

„Wesołe kwiatki” w Bibliotecznej Akademii Malucha podsumowaniem II edycji spotkań

Autor admin
Data utworzenia: 22 czerwiec 2012, 13:32 Wszystkich komentarzy: 0


„Wesołe kwiatki” w Bibliotecznej Akademii Malucha podsumowaniem II edycji spotkań
W ostatnią środę najmłodsi Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie wraz ze swoimi opiekunami z przykrością żegnali się z drugą edycją comiesięcznych spotkań odbywającymi się w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha. „Wesołe kwiatki” – bo taki tytuł nosiły ostatnie zabawy – zgromadziły ogromną ilość dzieci spragnionych cudownych emocji jakie zawsze towarzyszą spotkaniom w Bibliotece. Kolejna, trzecia edycja już po wakacjach!

Zbiórka odbyła się w samo południe. Tradycyjnie już wszyscy powitali się korzystając z wielkiej, kolorowej chusty huśtając się w rytm melodii „Panie Janie…” i wypowiadając imiona dzieci będących w środku. Od kolorów mieniło się w oczach. Wrażenia potęgowały barwnie ubrane panie bibliotekarki przywdziane zgodnie z obowiązującymi, kwiecistymi trendami!


Jak doskonale wiedzą wszyscy rodzice Biblioteczna Akademia Malucha nie tylko bawi, lecz również uczy. Środowe spotkanie rozpoczęła zabawa rytmiczna „Słonko po deszczu”, która polegała na wykonywaniu zadań przez najmłodszych zgodnie z zaleceniami pań bibliotekarek-kwiatuszków. Dzieci rytmicznie bębniły palcami w podłogę, spuszczały nisko głowy, kołysały się na boki, biegały na palcach czy maszerowały rytmicznie, akcentując stopą pierwszy krok klaskaniem. Wspaniała zabawa połączona z koordynacją ruchową. Instrukcją działan był wiersz M. Kownackiej:

Pada deszczyk! Pada deszczyk!
I po liściach tak szeleści…
Zatuliły kwiatki płatki,
główki chylą do rabatki!
Kap! Kap! Kap!
Deszcz ustaje – płyną chmury -
kwiaty wznoszą się do góry!
Ho! Ho! Ho!


Kwiatki są kolorowe, ładnie pachną i dajemy je mamie by sprawić jej przyjemność. Jednak z czego są zbudowane, jak się rozwijają, co jedzą, jakie są ich rodzaje – nie wszyscy to wiemy. Dzieci poznały odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania „Wesołe kwiatki” dzięki zabawie muzycznej, jaką przygotowały panie bibliotekarki.

Po wysłuchaniu historii o kwiatkach przyszedł czas na pierwsze zadanie dla dzieci. Musiały one nie używając rąk zjeść kilka truskawek z talerza. Efektem poza pełnymi brzuszkami były czerwone noski, usta i ogromne uśmiechy na twarzach. Zabawa była przednia!


Kolejnym wyzwaniem czekającym na najmłodszych był spacer po lince do celu, a tam podlanie spragnionych wody kwiatków. Jak się okazało obsługa konewki nie była dla dzieci czymś nowym – każde poradziło sobie z wyzwaniem doskonale.

Z zabaw ruchowych przeszliśmy na te rozwijające wyobraźnię. Wokół hula-hop dzieci układały płatki kwiatków tworząc ogromne kwiaty.


Pomiędzy zadaniami na dzieci czekały wspólne zabawy w rytmie wesołej muzyki. Był pociąg, wspólne tańce, dyskoteka czy uwielbiany „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wszyscy bawili się doskonale!


Jako, że zbliżał się Dzień Ojca panie bibliotekarki postanowiły pomóc przybyłym małym gościom przygotować prezent na święto wszystkich tatusiów. Dzieci korzystając z kolorowych kartek, kleju, przygotowanych uprzednio płatków kwiatów sporządziły atrakcyjne laurki z dedykacją i krótkim wierszykiem. Zabawa zakończyła się wspólnym zdjęciem z wykonanymi prezentami.


Po umyciu rączek ubrudzonych pracami plastycznymi na dzieci czekał słodki poczęstunek. Pyszne ciastka, cukierki i kompot były tym czego dzieci oczekiwały.

Po osłodzonej atmosferze przyszedł czas na smutny moment - pożegnanie. Ponownie w ruch poszła kolorowa chusta potrafiąca pomieścić nawet czworo dzieci jednocześnie. Jednak nie był to ostateczny koniec. Panie bibliotekarki w podzięce za wspólnie spędzony czas i wspaniałe zabawy w drugiej edycji Bibliotecznej Akademii Malucha rozdały maluchom książeczki i dyplomy dokumentujące uczestnictwo w Akademii.


„Wesołe kwiatki” zakończyły drugą edycję cieszącej się ogromnym zainteresowaniem „Bibliotecznej Akademii Malucha”. Podczas dotychczasowych środowych spotkań dzieci pod okiem czujnych i pomysłowych pań bibliotekarek zdobywały cenną wiedzę, rozwijały zdolności ruchowe, poprzez zabawę ćwiczyły ciało i umysł. Jednak za spotkaniami najbardziej będą tęsknić milusińscy – comiesięczne zbiórki pozwalały im na integrację z rówieśnikami oraz dawały gwarancję dobrej zabawy. Nie ma się co smucić – przerwa to tylko dwa miesiące – po wakacjach rozpocznie się trzecia edycja, z nowymi dziećmi jednak wciąż na tym samym wysokim poziomie zabaw i atrakcji!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.