Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Szwajcaria Lwówecka - piękne skałki i mnogość szlaków turystycznych!

Autor Maciek
Data utworzenia: 21 czerwiec 2012, 15:15 Wszystkich komentarzy: 0


Szwajcaria Lwówecka - piękne skałki i mnogość szlaków turystycznych!

Kolejną atrakcją turystyczną jaką pragniemy państwu przedstawić jest Szwajcaria Lwówecka. Miejsce to oddalone jest od Chojnowa niecałe 50 kilometrów. Dojazd zajmie nam około 50 minut. Do wyboru mamy dwie trasy: pierwsza wiedzie przez Złotoryję, druga zaś przez Bolesławiec. Osobiście polecamy wybrać opcję drugą, gdyż asfalt jest tutaj w lepszym stanie.
Szwajcaria Lwówecka jest zespołem skał z piaskowca, które sięgają wysokości 30-50m. Wzniesienie to usytuowane jest na wysokości 250-260 m.n.p.m. Miejsce to zlokalizowane jest w Lwówku Śląskim tuż przy drodze wyjazdowej w stronę Jeleniej Góry. Tuż przy trasie znajduje się parking. Z tego właśnie punktu rozpoczniemy naszą przygodę. Od strony miejsca do postoju znajduje się wejście, które prowadzi w górę na przydrożne skały. Następnie kierujemy się w stronę Parku Krajobrazowego. Po drodze mijamy taras widokowy, z którego możemy podziwiać Pogórze Sudeckie i wijącą się pomiędzy pagórkami rzekę Bóbr.


Dookoła Lwówka Śląskiego utworzono cztery trasy turystyczne, które łącznie mają około 100km. Jest to prawdziwa atrakcja dla turystów lubiących długie spacery. Wszystkie te trasy przebiegają przez Szwajcarię Lwówecką.

Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie i indywidualnie dobierze szlak turystyczny w sam raz na własne możliwości.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.