Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Siatkarska wiosna w "Jedynce"

Autor W.Z - Gimnazjum nr 1
Data utworzenia: 08 czerwiec 2012, 10:40 Wszystkich komentarzy: 1


Siatkarska wiosna w "Jedynce"
,,Trening czyni mistrza”, tę znaną maksymę potwierdziły tegoroczne wiosenne siatkarskie sukcesy dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Po dwóch latach ćwiczeń technicznych i taktycznych żeńska część zespołu GIM-TEAM stała się liderem w rozgrywkach gimnazjalnych na terenie naszego powiatu i nie tylko.

Najpierw dziewczęta zdobyły Mistrzostwo Powiatu Legnickiego, pokonując koleżanki z Gimnazjum nr 2 oraz z Miłkowic. W zawodach podstrefy legnickiej poległy co prawda w meczu z mistrzem Legnicy, ale pokonały złotoryjską ,,Jedynkę”, zajmując III miejsce. Miesiąc później zespół zagrał w turnieju o puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Złotoryi. Dziewczęta stoczyły dwa emocjonujące i zwycięskie siatkarskie pojedynki z miejscowymi gimnazjami i puchar wyjechał do Chojnowa. W kwietniu ponownie rozegrały mecze, które były powtórką z mistrzostw powiatu.

Gimnazjum z Miłkowic zaprosiło na turniej chojnowskie szkoły i w rozgrywkach w systemie „każdy z każdym” i znów nasze dziewczęta pokonały rywalki, zdobywając pierwsze miejsce. W maju, jak co roku, odbył się wyjazd do Iwin na coroczny turniej, w którym w siatkówce rywalizują ze sobą szkoły mające za swego patrona Jana Pawła II. Gospodynie turnieju przez cały rok grały w rozgrywkach systemowych ligi siatkarskiej, więc były trudnymi , bo bardziej doświadczonymi przeciwniczkami Wśród uczestników zawodów znalazło się również gimnazjum z Bolesławca, w którym grały dziewczętami z klubów TOP i VOLLEY oraz gimnazjum z Osiecznicy i nasz zespół.
Turniej był bardzo wyrównany, mecze kończyły się tie-breakami, ale świetnie atakujące zawodniczki z Chojnowa potrafiły przychylić szalę zwycięstwa w rozgrywanych meczach na swoją korzyść. Po trzech wygranych pojedynkach przywieźliśmy do szkoły kolejny puchar za zwycięstwo i wielką satysfakcję, że potrafimy pokonywać również bardziej utytułowane zespoły.

Czerwiec to czas rozgrywek w siatkówce plażowej. Tutaj rywalizują ze sobą zespoły dwuosobowe. Najpierw rozegraliśmy mecz z drugim gimnazjum chojnowskim zakończony zwycięstwem i awansem do strefy. Zawody strefowe odbyły się 4 czerwca w Złotoryi z udziałem reprezentacji Góry, Lubina, Świerzawy, Gaworzyc, Legnicy i Chojnowa. Mimo zimna chojnowianki pokonały rywalki w grupie, a później w półfinale wygrały z drużyną ze Świerzawy, a w finale w pięknym stylu, bez straty seta, pokonały zespół z Legnicy. Zwycięstwo w zawodach strefowych zapewniło nam awans do finału dolnośląskiego, w którym dziewczęta z ,,Jedynka” zagrają po raz drugi. W.Z

Komentarze

Więcej zdjęć proszę :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.