Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Mrówka stawia na ekologiczne rozwiązania. Energia słoneczna w trosce o środowisko

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 09 październik 2020, 09:59


Mrówka stawia na ekologiczne rozwiązania. Energia słoneczna w trosce o środowisko

Chojnowski market Mrówka dołączył do firm przyjaznych środowisku, które postawiły na energię odnawialną. Dach sklepu pokryły dziesiątki paneli fotowoltaicznych, dzięki którym stał się on energetycznie samowystarczalny.

Energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł z roku na rok stanowi coraz większy odsetek światowego zużycia. Panele fotowoltaiczne dostrzec możemy na coraz większej ilości dachów w naszym sąsiedztwie - to efekt rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa, która idzie w parze z ekonomią.

Promieniowanie słoneczne absorbowane przez panele fotowoltaiczne jest częściowo przetwarzane na energię elektryczną. To ekologiczne rozwiązanie pozwala wytworzyć prąd bez szkodliwych produktów ubocznych, takich jak dwutlenek węgla czy inne szkodliwe gazy.

Chojnowska Mrówka zakończyła realizowaną w ostatnim czasie inwestycję, w ramach której na dachu sklepu zainstalowano dziesiątki paneli fotowoltaicznych. Jak zaznaczają przedstawiciele Mrówki, dzięki temu rozwiązaniu największy chojnowski market budowlany stał się samowystarczalny.


Dzięki rozwojowi technologicznemu i stosowaniu coraz to nowszych rozwiązań, możemy przypuszczać, że już niedługo energia pozyskiwana z montażu systemów solarnych stanie się źródłem na skalę przemysłową.

Liczne kampanie proekologiczne oraz dopłaty do paneli słonecznych są zachętą dla właścicieli domów jednorodzinnych, spółdzielni mieszkaniowych, firm i gmin do inwestycji w oszczędność energii i OZE.

Do przejścia na "zieloną stronę mocy" zachęca także Mrówka!