Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

V Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 04 czerwiec 2012, 10:18 Wszystkich komentarzy: 0


V Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego w Chojnowie

Pierwszy dzień czerwca Chojnów opanowały panie i panowie w charakterystycznych pomarańczowych strojach. Można było ich spotkać w wielu miejscach – pod Dużym Kościołem, na parkingu marketu Intermarche, w Parku Piastowskim, nieopodal targowiska czy na Basenie Miejskim. W tych właśnie miejscach przeprowadzane były zawody wchodzące w skład V Mistrzostw Ratownictwa Medycznego. Dzięki zwycięstwu w poprzedniej edycji ekipy z Chojnowa tegoroczne zawody zorganizowane były w naszym mieście.

Na ratowników medycznych czekały trudne, często nietypowe zadania. Dla nich był to jednak chleb powszedni – na co dzień spotykają się z podobnymi sytuacjami podczas swojej pracy. Cel jest zawsze jeden – ratowanie ludzkiego życia.

W zawodach udział brało siedem ekip – z Chojnowa, Głogowa, Jawora, Legnicy, Lubina, Polkowic oraz Złotoryi. Na drużyny czekały takie zadania jak: wypadek samochodowy – kilka osób poszkodowanych, w tym jeden zgon, astma oskrzelowa z uczuleniem pacjenta na pewne składniki leków, konkurencja typu BLS – udzielanie pomocy bez jakiegokolwiek sprzętu, podtopiona osoba na basenie, której spadł poziom cukru, pijany człowiek z nożem w Parku Piastowskim oraz rodząca kobieta przy Dużym Kościele.


Po przeprowadzonych konkurencjach w bazie przy ul. Fabrycznej każdy z sędziów omówił poszczególne zadania, nad którymi czuwał.

Około godziny 17:00 odbyło się uroczyste podsumowanie V Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego oraz wręczenie nagród i dyplomów zwycięskim drużynom. Poza wyróżnieniami grupowymi wręczono również puchar dla najlepszego kierownika ekipy ratowniczej.


Jak powiedzieli sędziowie – różnice punktowe były minimalne, pierwsza drużyna wygrała zaledwie jednym punktem z kolejną! Ostateczny werdykt przedstawia się następująco:

  • I miejsce – Zespół z Jawora
  • II miejsce – Zespół z Polkowice
  • III miejsce – Zespół z Legnicy (debiutujący w zawodach)

Nagrodę indywidualną dla najlepszego kierownika zespołu otrzymała pani Lidia Majkut z jaworskiego zespołu ratowniczego.


Po podwójnym zwycięstwie drużyny z Jawora możemy spodziewać się, że kolejne Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego odbędą się właśnie w tym mieście.

Dodatkowo – zgodnie z zapowiedziami – w trakcie zmagań zespołów ratowniczych sponsorzy zaserwowali obserwującym szereg atrakcji. Można było podszkolić bądź nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podziwiać sprzęt medyczny, zobaczyć jak wygląda świat przez alkogogle czy zasiąść za kółkiem ambulansu.


Cieszy spore zainteresowanie mieszkańców miasta zawodami. Rozmach z jakim zorganizowane były dyscypliny budzi szacunek, podobnie jak postawa ekip ratowniczych, które mimo niesprzyjającej pogody dały z siebie wszystko. Miejmy nadzieję, że organizacja Mistrzostw Ratownictwa Medycznego w naszym mieście przypomni o problemie, z jakim boryka się nasze miasto od jakiegoś czasu – obecności tylko jednej karetki ratunkowej. O problemie więcej już niebawem na naszym Portalu.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.