Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

VIII Chojnowskie Dyktando

Autor admin
Data utworzenia: 10 czerwiec 2011, 22:09 Wszystkich komentarzy: 0


VIII Chojnowskie DyktandoPomysłodawcą, inicjatorem siedmiu edycji CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA (w latach 2003 - 2009) jest Jerzy Kucharski - społecznik, ekolog zamieszkały aktualnie w Jaroszówce, nierozerwalnie związany ze środowiskiem nauczycielskim Chojnowa. To on przez kolejne lata dbał o logistyczne zaplecze organizacji konkursu, koordynował prace nauczycielek języka polskiego z chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Był "człowiekiem orkiestrą", który w ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim Chojnowa, Gazetą Chojnowską dbał o prawidłowy przebieg imprezy.

Organizatorem VIII edycji CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA ("wskrzeszonego" po rocznej przerwie) jest BURMISTRZ MIASTA CHOJNOWA. Współorganizatorami: Wójt Gminy Chojnów, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Tradycyjnie już teksty dyktanda redagują nauczycielki języka polskiego chojnowskich szkół - panie: Anna Pauch, Małgorzata Szczepanowska, Ewa Więcek ze szkoły Podstawowej nr 3; Aneta Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 4; Klaudia Dominiak, Ewa Wołoszyn z Gimnazjum nr 1; Małgorzata Graban, Ewa Kantor, Lucyna Spes z Gimnazjum nr 2. Tematyka tegorocznego dyktanda związana jest ze zdrowym stylem życia i powstało ono w oparciu o najnowsze słowniki ortograficzne PWN.

VIII CHOJNOWSKIE DYKTANDO odbędzie się 10 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie, przy Placu Zamkowym nr 2 jako impreza towarzysząca Dniom Chojnowa, które odbędą się w dniach 10-12 czerwca br.

Odmiennie niż w latach poprzednich w VIII CHOJNOWSKIM DYKTANDZIE wyróżniono następujące kategorie uczestników:

Kategoria zamknięta – dla mieszkańców Miasta i Gminy Chojnów:
Grupa I: uczniowie szkół podstawowych (klasy IV – VI), godz. 10:00
Grupa II: uczniowie gimnazjów i osoby do lat 18, godz. 12:00.
Kategoria otwarta – grupa III: osoby powyżej lat 18 z terenu całego kraju, godz. 16:00.
Do udziału w dyktandzie zapraszamy wszystkich, którym niestraszna jest ortografia języka polskiego i którzy pragną spróbować swoich sił w zmaganiach z trudnościami ortograficznymi. W VIII CHOJNOWSKIM DYKTANDZIE NIE MOGĄ wziąć udziału nauczyciele języka polskiego, dziennikarze, studenci filologii polskiej i dziennikarstwa.
Nagrody w VIII CHOJNOWSKIM DYKTANDZIE funduje BURMISTRZ MIASTA CHOJNOWA. Ponadto za zajęcie I miejsca w poszczególnych grupach zostanie przyznany tytuł MISTRZA ZIEMI CHOJNOWSKIEJ. Laureaci konkursu – zdobywcy I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach – otrzymają nagrody rzeczowe. Jury konkursu powołane przez ORGANIZATORA oficjalnie przedstawi także zdobywców miejsc od IV do X miejsca w poszczególnych kategoriach. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone 11 czerwca 2011 roku, o godz. 18:00 na scenie w Parku Śródmiejskim w Chojnowie.
Dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców ósma edycja CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA bogata będzie w atrakcje. Każdy uczestnik dyktanda otrzyma pamiątkowy długopis ufundowany przez Prezesa Zarządu Spółki „BIG FORM” - p. Stanisława Rokusa, a także dzięki nieocenionej pomocy i zakupowi papieru samokopiującego przez właściciela Firmy „Unifot” – p. Andrzeja Bobika będzie mógł zabrać ze sobą do domu kopię swojej pracy. Każdy z egzemplarzy dyktanda zostanie opieczętowany pieczęcią chojnowskiego dyktanda, która wzorem lat poprzednich i pomysłu Jerzego Kucharskiego i Andrzeja Bobika, stanie się rozpoznawalnym symbolem konkursu.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.