Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Autor Maciek
Data utworzenia: 17 maj 2012, 08:34


Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu
Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o Parku w Niechorzu. Właściciele oferują państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże. Przewodnicy przybliżą dokładnie historię latarnictwa morskiego od zarania dziejów aż po dziś dzień, a miniatury wykonane w skali 1:10 idealnie zobrazują jej rozwój i mnogość form jakie spotkać można od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście.

Park Miniatur Latarni Morskich czynny jest codziennie od godziny 10 do 19. Miejsce to zlokalizowane jest przy ul. Ludnej 16. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie atrakcji turystycznej, jak również centrum informacyjnego euroregionu.

Odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z polskiego wybrzeża. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajamiają zwiedzających z ich walorami historycznymi. Modele te są wykonane najnowszymi metodami technicznymi, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie tych modeli w parkowym otoczeniu. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki polskiego wybrzeża.

Źródło: www.park-miniatur-latarni.pl