Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

VII Przegląd Teatralny Baśni i Legend Dolnego Śląska Silebia 2012 za nami!

Autor admin
Data utworzenia: 10 maj 2012, 09:40 Wszystkich komentarzy: 0


VII Przegląd Teatralny Baśni i Legend Dolnego Śląska Silebia 2012 za nami!

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami… Tak zaczyna się wiele legend i baśni z całego świata. Wczorajszego dnia interesowały nas tylko te z Dolnego Śląska, które były, a raczej miały być, tematem przewodnim VII Przeglądu Teatralnego Baśni i Legend Dolnego Śląska SILEBIA 2012.

Podczas przeglądu zaprezentować miało się siedem grup teatralnych z Chojnowa, Gromadki, Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego i Wałbrzycha. Jak się później okazało, niestety wiele z nich nie dojechało…

Z niewielkim opóźnieniem spowodowanym pierwszą nieobecnością – Szkoły Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim – słowem wstępu dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji rozpoczął VII Silebię. Po chwili na scenie pojawiły się 4-latki z grupy Małe Pchełki, działającego pod skrzydłami chojnowskiego Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały znanego wszystkim „Kopciuszka”. Publiczność bawiła się wybornie, podobnie zresztą jak jury, które w tym roku prezentowało się wyjątkowo. W jego skład wchodziła aktorka legnickiego teatru – Anita Poddębniak oraz Jacek Paruszyński, aktor z Jeleniej Góry.


Pierwsze koty za płoty. Kolejna na scenie zaprezentowała się odnosząca sukcesy starsza grupa z MOKSiR-u – Pchełki. Ich występ „Łąkowe stwory…” nagrodzony m.in. w Jeleniej Górze na XII edycji przeglądu Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych wszyscy nagrodzili gromkimi brawami!


W związku z ciągłą nieobecnością grupy teatralnej z Lwówka Śląskiego kategoria szkół podstawowych dobiegła końca.

Po krótkiej przerwie scena pełna była różnych rekwizytów. Oznaczało to, iż przyszedł czas na jedyny występ w kategorii „Baśnie i Legendy Dolnego Śląska”. Wyzwania podjęła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 z Wałbrzycha – „Przyjaciele Lolka”. Ujrzeliśmy spektakl „Skarby Pełcznicy”, zajmującą opowieść o dolnośląskiej rzece.


Kolejna kategoria – szkoły gimnazjalne i niestety kolejna nieobecność. Tym razem Teatru Agrafka z Jeleniej Góry. Więc następni w kolejce – dobrze znane chojnowskiej publiczności „Babsztyle” z Gromadki i ich „Bajki w krzywym zwierciadle”. Śmiechu było co nie miara!


Na zakończenie, z lekkim poślizgiem, na scenę weszła grupa Antrakt, działająca przy chojnowskim MOKSiRze ze spektaklem „Piaskownica”. Jak mogliśmy zobaczyć, Batman w piaskownicy to dobry pomysł!happy


Po wszystkich występach czas mieli jurorzy na podjęcie decyzji i wyłonienie zwycięzców. Niepewność, oczekiwanie... I są! Pewnym krokiem weszli na scenę i ogłosili wyniki. Wszystkie dzisiejsze przedstawienia otrzymały równorzędne nagrody, brawo! Dodatkowo szóstka młodych aktorów otrzymała wyróżnienia indywidualne. Oto szczęśliwcy:

  • Maja Berezowska – Małe Pchełki
  • Marcin Szumilas – Pchełki
  • Agnieszka Szczęsna – Pchełki
  • Natalia Sigłowa – Pchełki
  • Krzysztof Bałaj – Antrakt
  • Paulina Pilecka – Antrakt

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za chwile pełne dobrej zabawy i uśmiechu!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.