Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

VIII Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej już za nami!

Autor Powiat Legnicki
Data utworzenia: 09 maj 2012, 09:07 Wszystkich komentarzy: 2


VIII Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej już za nami!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ubiegłym tygodniu odbył się VIII Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej przy Milenijnym Krzyżu w Wilczym Lesie. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili między innymi Starosta Legnicki Jarosław Humenny, Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski, Wójt Gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak, Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies oraz Wójt Gminy Warta Bolesławiecka Mirosław Haniszewski.

Impreza rozpoczęła się nabożeństwem majowym. Po programie artystycznym przygotowanym przez uczniów szkoły podstawowej w Okmianach przyszedł czas na Apel Podległych w wykonaniu Kompanii Honorowej Wojska Polskiego 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, koncert orkiestry Gminy Miłkowice pod kierownictwem Piotra Koziara, krótkie przemówienie ks. Krzysztofa Bojko, a także na uroczyste rozpoczęcie Festiwalu przez Wójta Gminy Chojnów Mieczysława Kasprzaka, Wójta Gminy Warta Bolesławiecka Mirosława Haniszewskiego oraz ks. Adama Terleckiego. W Festiwalu swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Jaskółki z Krzywej, Albinki ze Strupic, Goliszowianie z Goliszowa, Kalinki z Rokitek, Słowiki ze Starego Łomu, Podgrodzianki z Raciborowic, Macierzanka z Wojciechowa, Niespodzianka z Tomaszowa Bolesławieckiego, Niezapominajki z Osłej.
Po zakończeniu występów jury w składzie Renata Czerwińska, Agata Koziar i Franciszek Zeszutek III miejsce przyznało Kalinkom z Rokitek, II miejsce Goliszowianom z Goliszowa oraz I miejsce Podgrodziankom z Raciborowic. Triumfujący zespół otrzymał także pamiątkową miniaturę Milenijnego Krzyża. Dodatkowo każdy z prezentujących się zespołów otrzymał drobny upominek.Goście, którzy w ten wyjątkowo upalny dzień przybyli na imprezę mogli skosztować wojskowej grochówki, zjeść kiełbaskę z grilla, posmakować przepysznych domowych wypieków oraz wspomóc szkołę w Okmianach kupując fanty, w których główną nagrodą do wygrania były artykuły AGD. Osobom, które zostały wylosowane do odbioru nagród głównych gratulujemy przede wszystkim szczęścia!

źródło: powiat-legnicki.euKomentarze

Całe szczęście że koniec ,taka pogada a średnia wieku 60 lat jeszcze karetka by nie dojechała .Jednak nadal brak mi informacji kto wymyśla takie imprezy i je sponsoruje i oczywiście jaki jest koszt !? Zabrakło tylko panny Suchockiej przedstawiciela Watykanu na tej imprezie religijnej .
zgłoś komentarz
Impreza mistrzostwo świata. Teraz żałuje, że się nie wybrałem:)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.