Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

UM bierze się za przebudowę i rozbudowę ujęcia wodnego w Konradówce

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2019, 08:03 Wszystkich komentarzy: 0


UM bierze się za przebudowę i rozbudowę ujęcia wodnego w Konradówce

Urząd Miejski rozpoczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na budowę rurociągu przesyłowego wody z ujęć wodnych w Konradówce do Stacji Uzdatniania Wody w Chojnowie. To kolejny krok w celu poprawy trudnej sytuacji z dostępem do wody w naszym mieście.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa ujęcia wody wraz z zasilaniem studni głębinowych w Konradówce; chodzi tu o uzbrojenie odwierconych otworów studziennych wraz z wymianą rurociągu tranzytowego łączącego projektowane studnie ze Stacją Uzdatniania Wody przy ulicy Bielawskiej w Chojnowie.

Ponadto projekt zakłada wymianę wieży napowietrzającej oraz pomp na zestaw hydroforowy podający wodę uzdatnioną do miasta, wykonanie nadziemnych obudów studni wraz z pompami głębinowymi i przyłączenie do projektowanego rurociągu zbiorczego, którym woda podawana będzie do deszczowni na Stacji Uzdatniania Wody.

Sam nowy rurociąg, który powstanie w miejscu obecnie istniejącego rurociągu tranzytowego, wykonany zostanie w technologii bezwykopowej. Rurociąg i całe niezbędne do jego eksploatacji uzbrojenie wykonane zostaną jako obiekty podziemne. Na powierzchni terenu zlokalizowane zostaną włazy przykrywające studnie odwodnieniowe oraz skrzynki do zasuw.

Urząd Miejski na oferty czeka do 13 grudnia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.