Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Znamy laureatów jubileuszowej X Edycji "Rozśpiewanych Nutek"!

Autor admin
Data utworzenia: 21 kwiecień 2012, 18:34 Wszystkich komentarzy: 8


Znamy laureatów jubileuszowej X Edycji "Rozśpiewanych Nutek"!
Za nami jubileuszowa, X edycja Festiwalu Piosenki „Rozśpiewane Nutki”! Poznaliśmy zwycięzców trzech kategorii: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe. W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji można było spędzić prawie trzy godziny słuchając popisów wokalnych dzieci i młodzieży z Chojnowa, Legnicy, Lubina, Wrocławia, Ruszowa czy Rudnej.

Impreza rozpoczęła się około godziny 10:00. Mimo iż temperatura wewnątrz sali nie dopisywała, to na scenie wrzało od emocji. Z zapowiadanych przez organizatorów 18 występów nie wszystkim solistom udało się dotrzeć do Chojnowa – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zaśpiewały tylko dwie wokalistki, zamiast planowych pięciu.

Jako pierwsi na scenie prezentowali swe umiejętności wokalne najmłodsi – uczniowie szkół podstawowych. Przed skromną tego dnia publicznością wystąpiły następujące osoby:

1. Dominika Popiacka – SP 3 Chojnów

2. Karolina Ziemlicka – Centrum Edukacyjno-Artystyczne „ZG MUZYK” Lubin

3. Rafał Dąbrowa – SP 4 Chojnów

4. Marta Zatwarnicka – SP 3 Chojnów

5. Natalia Sikorzyńska – SP w Ruszowie

Kolejni uczniowie, których mięliśmy okazję posłuchać to reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych. Jak wspominaliśmy wcześniej – trzem wokalistkom nie udało się dotrzeć na „Rozśpiewane Nutki”. Zgodnie z harmonogramem zaśpiewała tylko Alicja Rola z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie i z małym opóźnieniem Paula Kubań z 5 LO w Legnicy.

Najbogatsza pod względem ilości uczestników była grupa gimnazjalna, która prezentowała swoje umiejętności po przerwie. W tej kategorii wystąpiło aż 7 wokalistek i 1 wokalista. A byli to:

1. Benita Jóźwik – Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

2. Patrycja Malik – Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

3. Ilona Tomaszewska – Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu

4. Danuta Leonhardt – Gimnazjum nr 1 w Chojnowie

5. Paweł Orłowski – Pracownia Wokalna Agnieszki Justyny Szumiło

6. Eni Halilović – Centrum Kultury w Rudnej

7. Małgorzata Szklarz – Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

8. Barbara Zawada - Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

Po występach wszystkich wykonawców przyszedł czas na obrady jury, które trwały około 20 minut.

Jury w składzie: Agnieszka Justyna Szumiło, Elwira Kądziołka oraz Wojciech Kyc postanowiło przyznać następujące miejsca:


Szkoła podstawowa:

I miejsce – Karolina Ziemlicka

II miejsce – Natalia Sikorzyńska

III miejsce – Rafał Dąbrowa

Gimnazjum:

I miejsce – ex aequo Paweł Orłowski i Barbara Zawada

II miejsce – Eni Halilović

III miejsce – Danuta Leonhardt


Szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce – Paula Kubań

II miejsce- Alicja Rola


A było o co walczyć. Zwycięzcy otrzymali odtwarzacze MP3, słuchawki oraz pamięci przenośne USB.

Dodatkowo dwie wokalistki, które mięliśmy okazje usłyszeć podczas X Edycji „Rozśpiewanych Nutek” otrzymało nagrody indywidualne przyznane przez panią Krystynę Czapską. A były to: Natalia Sikorzyńska i Danuta Leonhardt.

Dodatkowo Danuta Leonhardt została nagrodzona przez panią Agnieszką Justynę Szumiło darmowymi lekcjami w swojej Pracowni Wokalnej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Komentarze

Byłem i słuchałem same talenty ale zastanawiam się dlaczego z roku na rok mniej uczestników czyżby nagrody liche, atmosfera czy też mało sprawiedliwe i profesjonalne jury, jak przewodnicząca wystawia w konkursie swojego ucznia, który wygrywa to chyba coś jest nie tak. Albo jest w jury albo jest opiekunem wokalisty, dla zmyłki opiekun został zmieniony, ale na koniec sama się zdradziła bo zafundowała 5 godzin lekcji wokalu w swojej pracowni jednej z uczestniczek i to piękny gest z jej strony ale chyba tak nie powinno być.. Musi szef MOKSiRU to przemyśleć..
zgłoś komentarz
Zgadzam się. To żenujące fakty. Tak samo jak przyznawanie niektórych miejsc. Byłem, słuchałem i chyba tajemnicą jury pozostanie nieprzyznanie Natalii Sikorzyńskiej pierwszego miejsca. Rozumiem wyrównany poziom, ale w tym wypadku to była przepaść. Najgorsze, że nawet same dzieci to czuły. Myślę, że na nagraniach, które publicznie obiecano wszystko będzie słychać... :-) Takie postępowanie przyczynia się do schyłku tego konkursu, a ranga i miano "ogólnopolski" stają się być żartem.
zgłoś komentarz
To był X jubileuszowy i chyba ostatni chciałbym zobaczyć te notatki jury pierwsze miejsce w kat. gimnazjum Paweł fakt zaśpiewał super przekaz treści piosenek super śpiewał całym sobą a pozostali nagrodzeni przestali całe wykonania jedna i druga piosenka tak samo żadnego przekazu, a to wykonanie które mi się podobało przekaz super na scenie jak ryba w wodzie nic nawet wyróżnienia widać pani od aktorstwa i dykcji nie miała wiele do powiedzenia po prostu masakra chyba za Lijewskiej było lepiej..
zgłoś komentarz
Masz rację Wiktor po prostu żenada pozycja numer 5 w kat. gimnazjum Pracownia wokalna Agnieszki Justyny Szumiło i przewodnicząca ta sama Pani to kpina , na pewno nie jest to ogólnopolski na takim poziomie taka sytuacja nie miała by miejsca, masakra. na pewno to jeden z powodów tak małej popularności tegorocznego festiwalu ... należy wyciągnąć wnioski ...
zgłoś komentarz
slyszalem ze w srodku zima, podobno na dworze cieplej bylo - jak w takich warunkach sluchac muzyki?
zgłoś komentarz
Wszystko to niestety prawda. Nie pojmuję jak można tak traktować ludzi, nie mówiąc o dzieciach. One uczą się w ten sposób obłudy, przekrętów, inaczej - poznają świat dorosłych... Ta Pani Szumiło jest równocześnie pedagogiem?
zgłoś komentarz
Racja zimno było strasznie, a co do Pani Szumiło nagradza a jednocześnie daje lekcje wokalu czyli coś z tym wokalem nie tak to dlaczego nagradza. Miejsce można było dać innej wokalistce a Danusi lekcje tym bardziej że dostała nagrodę od Pani Radnej.. I tak wrażliwe dzieci dostają lekcje życia... Może i dobrze tej niesprawiedliwości w życiu dorosłym jest nie mało... jednej 3 nagrody innym zdolnym nic..
zgłoś komentarz
Nie chciałbym kogoś obrażać, jak to robią anonimowe osoby powyżej, ale uważam, że jeśli żyjemy w 21. wieku to tchórzostwem jest komentowanie czegoś, jeśli się nie podpisujemy.
Po pierwsze.: Pani Agnieszka Justyna Szumiło nie oceniała mnie ! Byłoby to nie fair w stosunku do innych uczestników.
Po drugie.: Dowiedziała się, że będzie siedzieć w jury kilka dni przed konkursem
Po trzecie.: Pani Agnieszka nie ukrywała tego, że jest moim opiekunem, więc prosiłbym bardzo nie komentować sprawy o której się tak naprawdę nic nie wie, bo to świadczy tylko o waszej kulturze !
I myślę też, że wszystkie wątpliwości "wiktora 5" zostaną rozwiane podczas słuchania nagrań ...

Pozdrawiam - ten z pozycji numer 5 w kategorii gimnazjum :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.