Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Pisarzem można zostać niechcący" - po spotkaniu z Joanną Olech

Autor admin
Data utworzenia: 18 kwiecień 2012, 09:23 Wszystkich komentarzy: 2


"Pisarzem można zostać niechcący" - po spotkaniu z Joanną Olech

Już po raz drugi Joanna Olech – autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży – odwiedziła Chojnów. 17 bm. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – „Bliżej Książki” odbyło się spotkanie autorskie z tą barwną, uśmiechniętą, kipiącą entuzjazmem osobą.

Spotkanie rozpoczęło się od „przepytania” najmłodszych, którzy zgromadzili się w Bibliotece w ogromnej ilości. Pani Joanna chciała się dowiedzieć od dzieci czy wiedzą jaką szkolę należy skończyć by zostać pisarzem, w jakim wieku można zacząć pisać książki oraz czy pisarz może robić błędy w swoich pracach.
Na własnym przykładzie pani Joanna udowodniła, że „pisarzem można zostać niechcący” – sama ukończyła zupełnie „niepisarską” Akademię Sztuk Pięknych.


Pisarka i ilustratorka książek swoimi historiami i zachowaniem szybko zdobyła sympatię najmłodszych. Na wtorkowy poranek przygotowała również wiele wspólnych zabaw – kalambury skrywające słowo jakim określić można język używany przez Miziołków, konkurs sprawdzający uważne słuchanie odczytanych fragmentów książki i inne. Dzieci odpowiadały bezbłędnie, a w nagrodę dostawały od pani Joanny słodkości. Uczniowie podstawówek, którzy stawili się w bibliotece mieli okazję podziwiać rysowanie „na żywo” smoka w różnych nastrojach, ale również zaproponować własne wersje przygód, jakie spotkać mogą zielonego potworka, który na spotkanie przybył z autorką. Zwycięzców konkursów brawami wybierała publiczność, nagradzała zaś cukierkami pani Joanna.

Miziołek, Mamiszon, Papiszon, Kaszydło i Mały Potwór czyli cała dynastia Mizołków przedstawiona przez autorkę „Dynastii Miziołków” zafascynowała najmłodszych. Po spotkaniu każdy mógł zakupić książki pani Joanny Olech by w domu oddać się lekturze barwnych przygód wykreowanych przez nią bohaterów.


Komentarze

czy ja dobrze widze? na jednym ze zdjec maly Adolf :)
zgłoś komentarz
I to na szubienicy!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.