Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rdzenny Szkot w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Autor Kacper Majoch
Data utworzenia: 17 kwiecień 2012, 15:31 Wszystkich komentarzy: 1


Rdzenny Szkot w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Na początku kwietnia Gimnazjum nr 2 w Chojnowie gościło ciekawego gościa. Był nim Eddie Millar, z pochodzenia Szkot mieszkający w Wishaw, niedaleko Motherwell. Co robił w Chojnowie? Przyjechał w odwiedziny do szkoły, z którą łączy go m.in. uczestnictwo w jednej z edycji Maratonu Pisania Listów.

Jak przystało na rdzennego Szkota Eddie Millar przywdział tradycyjny strój – kilt, specjalne buty, koszulę i marynarkę. Co warto podkreślić – waga takiego „wdzianka” to ponad 27 kg!

Podczas rozmowy poruszono tematykę sprawiedliwego handlu. Padło pytanie: Ile szacunkowo w Szkocji przedsiębiorstw ma certyfikat Fair Trade? Zaskakująca, w kontekście pracy uczniów w ogólnopolskiej kampanii „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”, okazała się odpowiedź, że około 90%! U nas w Polsce nadal bowiem należy promować idee zrównoważonej konsumpcji i produkcji.

Od gościa specjalnego uczniowie dowiedzieli się m.in. za co lubi Polskę i Chojnów, ile razy gościł w naszym kraju i mieście. Opowiedział również o swoich ulubionych polskich potrawach – pierogach, barszczu, żurku i kaszance. Zdarza mu się również słuchać polskiej muzyki. Na co dzień jest 38-letnim księgowym w niewielkim miasteczku.

Była to doskonała okazja dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie by poćwiczyć swój język angielski, posłuchać oryginalnego akcentu, ale również poznać obcą kulturę. Uczniów wspierała Paulina Rajczakowska – nauczycielka języka angielskiego ze szkoły.Komentarze

For the person asking for sites about car valuation companies, buymycarsonline.com, car valuation tool, selling my car to jeffree star, buy my car junk, car buyers near me, sell my car nj, sell my car for free, buy my car cash, car buyers ga, I highly suggest this good car valuation recommendations forum
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.