Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Powiatowy Zespół Szkół szykuje się na szóstą Olimpiadę Lekkoatletyczną

Autor admin
Data utworzenia: 20 wrzesień 2019, 12:05 Wszystkich komentarzy: 0


Powiatowy Zespół Szkół szykuje się na szóstą Olimpiadę Lekkoatletyczną

24 i 25 września boisko lekkoatletyczne przy ulicy Wojska Polskiego gościć będzie szóstą edycję Olimpiady Lekkoatletycznej organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół. W rywalizacji udział wezmą uczniowie szkół podstawowych oraz chojnowskiej szkoły średniej.

Olimpiada Lekkoatletyczna to stały punkt w kalendarzu Powiatowego Zespołu Szkół; tym razem zdecydowano się jednak na zmianę terminu organizacji wydarzenia z czerwca na wrzesień. Zawody te, to przede wszystkim inicjatywa promująca myśl Pierre'a de Coubertina - ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego, który już ponad 100 lat temu zauważył, że sport to nie tylko środek hartowania ciała, ale przede wszystkim uniwersalna metoda wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju.

- We wtorek, 24 września, będziemy obserwować zmagania sportowe uczniów szkół podstawowych w następujących konkurencjach: bieg na 100 m chłopców i dziewcząt, skok w dal z rozbiegu chłopców i dziewcząt, bieg 200 m dziewcząt i 400 m chłopców, rzut piłką lekarską 3 kg. Natomiast 25 września, w środę, do rywalizacji sportowej przystąpią nasi uczniowie (bieg na 100 m chłopców i dziewcząt, skok w dal z rozbiegu chłopców i dziewcząt, bieg 300 m dziewcząt i 600 m chłopców, pchnięcie kulą 3 kg dla dziewcząt i 4 kg dla chłopców) - informują organizatorzy.

Początek rywalizacji o godzinie 9:00. Każdy z nas może w tym czasie odwiedzić boisko by na żywo obserwować i kibicować młodym sportowcom.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.