Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Folkowe dziewczyny świata w obiektywie Rafała Wyciszkiewicza [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 14 czerwiec 2019, 14:10


Folkowe dziewczyny świata w obiektywie Rafała Wyciszkiewicza [ZDJĘCIA]

W miniony czwartek Miejska Biblioteka Publiczna gościła wernisaż wystawy "Folkowe Dziewczyny Świata". Na ekspozycję składają się zdjęcia wykonane przez Rafała Wyciszkiewicza podczas corocznego Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”.

Dla Rafała Wyciszkiewicza, chojnowskiego fotografika, muzyka i miłośnika wypraw rowerowych, to druga wystawa organizowana w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej. W 2015 roku zaprezentował mieszkańcom Chojnowa ekspozycję pt. "Moje świata postrzeganie".

W 2000 roku Rafał Wyciszkiewicz rozpoczął współpracę z Łemkowskim Zespołem Pieśni i Tańca "Kyczera" na czele którego stoi Jerzy Starzyński - jeden z gości czwartkowego wernisażu. Zespół od 1996 roku jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”, który jest największą tego typu imprezą na Dolnym Śląsku i jednym z większych festiwali w Polsce. Na coroczną imprezę składa się kilka koncertów galowych oraz kilkanaście występów w różnych miejscowościach Dolnego Śląska oraz Łemkowszyzny.

"Świat pod Kyczerą" co roku odwiedza także ziemię chojnowską. Już 6 lipca ogodzinie 18:00 będziemy mieli możliwość zobaczenia zespołów folklorystycznych z całego świata podczas koncertu organizowanego w Zamienicach. Wydarzenie od początku swojego istnienia jest także okazją do zaprezentowania mieszkańcom naszych regionów kultury, tradycji i historii Łemkowskiej oraz - jak zaznacza Jerzy Starzyński - pokazania siebie jako ludzi otwartych na świat.

Po części oficjalnej wernisażu odbyła się godzinna diaporama, czyli prezentacja zdjęć z muzyką, na którą złożyło się ok. 1200 zdjęć z festiwalu „Świat pod Kyczerą”, krótki filmik z tej imprezy, a także zdjęcia z innych dziedzin i wydarzeń utrwalonych przez autora, od czasów poprzedniej wystawy cztery lata temu.

Wystawę "Folkowe Dziewczyny Świata", na którą składa się 60 powiększeń zdjęć, oglądać będziemy mogli do końca lipca.