Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Moim największym marzeniem jest zdobycie medalu na igrzyskach" - wywiad z Łukaszem Niemczykiem!

Autor Maciek
Data utworzenia: 04 kwiecień 2012, 11:45 Wszystkich komentarzy: 30


"Moim największym marzeniem jest zdobycie medalu na igrzyskach" - wywiad z Łukaszem Niemczykiem!

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda związana z boksem?

- Już od wczesnych lat dzieciństwa żywiłem duże zainteresowania sztukami walki, a pomagał mi w tym właśnie tato u którego pierwszy raz uderzałem na tarczach, jednak dopiero gdy miałem około 14 lat trafiłem na sale do trenera Arkadiusza Lewandowskiego gdzie zaczęła się moja przygoda z boksem.

Kto był pierwszą osobą, która zachęciła Cie do tej dyscypliny sportowej?

- To oczywiście tato, który zaraził mnie pasja do tego sportu.

Jak przebiegały pierwsze treningi?

- Treningi były robione pod kątem zwiększenia wytrzymałości, szybkości, siły i trwały od poniedziałku do piątku. Poza tymi treningami trener Arkadiusz Lewandowski zabierał nas na bieganie w plenerze, co miało poprawić kondycje i przygotować do konkretnych zawodów.

Jak Twoja rodzina zareagowała, na fakt, że właśnie ten sport wybrałeś?

- Rodzina wspiera mnie od początku i są ze mnie dumni.

Jakie są Twoje największe sukcesy?

- Do największych sukcesów zaliczam srebrny medal na Mistrzostwach Polski kadetów w Sokółce - waga 48 kg, złoty medal na Pucharze Polski – Leszno - waga 52 kg oraz niedawno nabyty brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów - Leszno - waga 56 kg, a także powołanie do kadry na mecz Polska - Francja.

Jak oceniasz pracę z trenerem Arkadiuszem Lewandowskim?

- Prace z trenerem Arkadiuszem Lewandowskim oceniam bardzo dobrze. Trener robi wszystko aby jego zawodnicy osiągali jak najlepsze wyniki, poświęca swój cenny czas, a także przez brak pomocy finansowej musi wydawać pieniądze z własnej kieszeni. Jego główną cecha jest ambicja dzięki której ze zwykłego chłopaka potrafi zrobić mistrza.

Obecnie uczysz się w Szczecinie, czy wyjazd z Chojnowa dał Ci większe możliwości?

- Uczę się w Szczecinie, ponieważ mimo osiągnięć uważam, że ważne jest także wykształcenie. Mam tu możliwość połączenia pasji z nauka. Mogę lepiej rozwijać swoje umiejętności dzięki większej ilości walk oraz sparingów.

Nadal reprezentujesz Champion Powiat Legnicki, czy tak już będzie zawsze?

- Nie jestem w stanie stwierdzić czy będzie tak zawsze bo nie wiem jak się potoczy kariera sportowa i jakie możliwości otworzą się przede mną. Na razie nie mam zamiaru niczego zmieniać.

Jak wspominasz miasto Chojnów, czy po ukończeniu szkoły zamierzasz tu wrócić?

- Chojnów to oczywiście miasto rodzinne i bardzo dobrze je wspominam, nie ma może w nim jakiś wielkich atrakcji, ale są ludzie którym ufam, ci z którymi się wychowałem i często będąc daleko od domu wspominam dobre chwile spędzone z kolegami. Na razie nie wiem jak to będzie po ukończeniu szkoły - może otworzą się przede mną nowe możliwości, po prostu na razie się nad tym nie zastanawiam.

Jakie są twoje odczucia co do faktu, że reprezentujesz nie miasto Chojnów, a powiat legnicki?

- Na pewno jest mi przykro, że burmistrz nie zaakceptował promowania miasta właśnie przez tę dyscyplinę sportu i stawia cały czas na piłkę nożną. Jak zdążyłem zauważyć w innych miastach kluby oraz zawodnicy są wspierani przez miasto, a chłopaki, którzy zdobywają medale na arenie krajowej są nagradzani stypendiami.

No i najważniejsze na koniec: jakie masz cele na najbliższe miesiące, lata? Czy nadal zamierzasz pozostać w kategorii wagowej 56 kg?

- Moim celem na najbliższe miesiące jest przygotowanie się na druga najważniejszą imprezę w kraju, którą jest Puchar Polski. Z masą ciała nie winem jak będzie, ponieważ cały czas się rozwijam, więc waga sama wzrasta, a nie mam zamiaru katować się i zbijać po parę kilo.

Twoje marzenie związane z boksem?

- Moim największym marzeniem jest oczywiście zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich hehe.

Serdecznie dziękujemy za wywiad i życzymy dalszych sukcesów!!!


Trzecie miejsce Łukasza Niemczyka podczas ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie!Komentarze

Super! Dzięki za wywiad. Łukasz gratulacje i życzę powodzenia w kolejnych walkach!!!
zgłoś komentarz
Zgadzam się, dobra robota! Trzymam kciuki za kolejne sukcesy i medal na igrzyskach! :) Szkoda, że nie w barwach Chojnowa...
zgłoś komentarz
No no gratulacje sukcesu! Nie mogę pojąć faktu, że chłopak reprezentuje powiat a nie miasto, coś tu jest nie tak.
zgłoś komentarz
Brawo Łukasz, gratulacje. Dalszych sukcesów!!!
zgłoś komentarz
Gratulacje i powodzenia w przyszłości! :)

A autor artykułu mógłby przyłożyć się do interpunkcji, bo ta kuleje..
zgłoś komentarz
Wystarczyło zacząć zdanie Autor artykułu, a to "a" jest zbyteczne. Uważam, że artykuł jest dobry tylko Ciebie coś innego zabolało..., nawet wiem, które pytanie i wypowiedź pani od j. polskiego :)
zgłoś komentarz
no medal na igrzyskach to mega sukces....!!! wtedy w dowód wsparcia na miejscu Lukasza powiesił bym ten medal na piersi burmistrza ))))
zgłoś komentarz
Brawo Łukasz, widzę, że boks jak narazie ma najwieksze osiągi sporotwe. Burmistrz niestety woli wspierać Chojnowiankę, która na okrągło przegrywa i tak o to reprezentują Powiat Legnicki, wielka szkoda dla miasta. Wstyd.
zgłoś komentarz
Brawo Łukasz! a burmistrz niech się wstydzi za kolejną nietrafną decyzję..
zgłoś komentarz
Brawo Łukasz ;)
Znam sprawę i szkoda tylko, że Jacek ,,Obiecasiek,, nie docenia tego, że w naszym mieście mistrzowie rzadko się rodzą. Zastanawiam się tylko komu i w jakim przypadku przyznaje Cerkiew stypendia, bo Łukasz jeszcze go nie dostał.....!!??
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.